Журналісти італійського суспільного мовника RAI провели одноденний страйк проти тиску уряду
Журналісти італійського суспільного мовника RAI провели одноденний страйк проти тиску уряду

Журналісти італійського суспільного мовника RAI провели одноденний страйк проти тиску уряду

Попри страйк, денні новинні програми на двох головних телеканалах RAI вийшли в ефір як зазвичай.

Журналісти національного суспільного телеканалу Італії RAI 6 травня провели одноденний страйк, протестуючи проти тиску з боку уряду Джорджії Мелоні. Про це написав Інститут масової інформації із посиланням на повідомлення Reuters.

Як заявили в профспілці журналістів Usigrai, політичний вплив на RAI є давньою проблемою, але ситуація погіршилася після обрання Мелоні прем'єркою наприкінці 2022 року.

«Ми завжди боролися проти кожної спроби придушити свободу слова, але я мушу чітко наголосити, що те, що відбувалося останніми місяцями, не має прецеденту», — зазначив журналіст RAI й очільник Національної федерації преси Італії Вітторіо ді Трапані.

У RAI відкинули ці скарги, наголосивши, що компанія не застосовувала цензури до своїх співробітників. Там також звинуватили профспілки в організації політично вмотивованого страйку.

Попри страйк, денні новинні програми на двох головних телеканалах RAI вийшли в ефір як зазвичай. В ефірі цілодобового новинного каналу RAI24 виходили здебільшого попередньо записані матеріали.

Відколи Мелоні почала працювати на посаді прем’єр-міністерки, з RAI пішло кілька відомих ведучих, які скаржилися на втручання з боку уряду. Крім цього, медіаексперти розкритикували запропонований коаліцією Мелоні законопроєкт, який посилить покарання за наклеп.

«Це проблема не лише для RAI. Це проблема для свободи слова в країні», — заявив голова профспілки Usigrai Даніель Мачеда.

Як раніше повідомляв «Детектор медіа», у квітні цього року одна з журналістських профспілок телеканалу RAI — Usigrai анонсувала проведення одноденного страйку у травні.

Члени профспілки заявили, що у такий спосіб хочуть висловити свій протест проти намагань «перетворити RAI на рупор уряду». Серед інших причин протесту називали нестачу персоналу і скасування угоди стосовно доплат.

При цьому інша журналістська профспілка телеканалу, Unirai, менша за чисельністю, заявила, що не приєднується до страйку, назвавши його «політичним».

Як писав Reuters, приводом до протесту став інцидент, коли телеканал раптово скасував запрошення в ефір опозиційно налаштованого письменника Антоніо Скураті.

Офіційно це рішення пояснили «редакційними причинами», однак це не переконало критиків уряду прем’єр-міністерки Джорджи Мелоні.

Читайте також:

  • Працівники The Washington Post оголосили 24-годинний страйк
  • Нідерландські журналісти страйкували через невдово

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Италия
Источник материала
loader
loader