Якщо скласти все наявне озброєння ударного AH-1Z Viper, то його дальність все одно буде меншою, ніж у нової ракети LRAM.
Корпус морської піхоти США випробував невідому ракету з дальністю понад 240 км. Пуск відбувався з ударного гелікоптера AH-1Z Viper. Про це повідомляє The War Zone.
Нова ракета має значно розширити можливості для Військово-морських сил. Гелікоптер AH-1Z Viper стане носієм далекобійної зброї, якої раніше не було в арсеналі. Ракета отримала назву LRAM. Перші бойові стрільби очікуються у 2025 році.
Полковник морської піхоти Ерік Ропелла, голова Експедиційної та передової групи розвитку морської авіації командування військово-повітряних систем поділився деталями нової ракети. Він заявив, що можна скласти все наявне озброєння Viper й їхня дальність все одно буде меншою, ніж у LRAM.
"Тож ми дуже раді цьому… ми вже літали з ним, прикріпленим до [AH-1], а випробування в реальних умовах відбудуться наступного фінансового року. Тож я дуже радий це зробити. Я знаю багато пілотів-випробувачів AH-1, які борються за те, щоб бути тими, хто зможе натиснути на спусковий гачок під час першого випробування", — розповів Ропелла.
Детальна інформація щодо можливостей LRAM обмежена. Раніше в Морській піхоті повідомляли, що максимальна дальність буде як мінімум 241 км, або навіть до 278 км. Боєприпас зможе уражати рухомі наземні та морські цілі. Коли справа доходить до наведення, то дальність ракети значно перевищуватиме те, наскільки далеко можуть "бачити" наявні датчики гелікоптера AH-1Z. Потенційно до цих вертольотів можуть додати обладнання. Вже були випробування додаткової радіолокаційної системи на AH-1Z для використання з ракетою AGM-114L Longbow Hellfire значно меншого радіусу дії, ніж у LRAM.
Наразі використовуються ракети AGM-114 Hellfire та AGM-179 JAGM з дальністю трохи більше як 11 та 8 км відповідно. Також AH-1Z отримає ракети класу "повітря-повітря" AIM-9X Sidewinder з максимальною відстанню у 32 км.