Конгрес США удвічі збільшив витрати на виробництво артилерійських боєприпасів
Конгрес США удвічі збільшив витрати на виробництво артилерійських боєприпасів

Конгрес США удвічі збільшив витрати на виробництво артилерійських боєприпасів

Конгрес США подвоїв фінансування на закупівлі та виробництво 155-міліметрових артилерійських снарядів для збільшення запасів, виснажених поставками в Україну, а тепер і в Ізраїль. Загалом на виробництво боєприпасів виділили до 6 млрд доларів.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Попит на 155-міліметрові артилерійські снаряди різко зріс після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Запаси союзників для власної оборони виснажилися, оскільки вони спішно постачали снаряди Києву, який випускає тисячі снарядів на день.

"За моїми підрахунками, у доповненні ми запросили близько 3,1 млрд доларів на виробництво 155 одиниць продукції та збільшення виробництва. Схоже, ми отримали 6 мільярдів доларів. Так що це, я думаю, вотум довіри, оскільки ми рухаємося до 100 тисяч снарядів на місяць", - головний закупівельник зброї для армії США Даг Буш.

Армія США включила 3,1 млрд доларів на закупівлю артилерійських снарядів і розширення виробництва в нещодавно підписаний законопроєкт про додаткові витрати в розмірі 95 млрд доларів.

За словами Буша, США планують збільшити щомісячний обсяг виробництва 155-міліметрових артилерійських снарядів до 100 тисяч одиниць боєприпасів до літа 2025 року.

Боєприпаси для України

Наприкінці лютого міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав заборонити експорт боєприпасів з Європи до країн за межами блоку, крім України. Це було пов'язано зі зростаючою нестачею боєприпасів для українських Збройних сил.

Крім того, Чехія організувала коаліцію з більш ніж десятка країн для закупівлі боєприпасів для України. Зокрема, у середині лютого 2024 року президент Чехії Петр Павел заявив, що Чехія знайшла для України 800 000 снарядів калібру 155 мм і 122 мм.

Нещодавно з'явилася інформація про те, що з ініціативи Чехії боєприпаси, закуплені в країнах, які не входять до Євросоюзу, можуть надійти в Україну вже в червні.

За даними The Washington Post, Київ почав створювати власні мінометні та артилерійські снаряди радянського стандарту калібру 122 мм і 152 мм.

Источник материала
loader
loader