Сергій Череватий замінив соратника Шарія на посаді завкафедри журналістики у Військовому інституті КНУ
Сергій Череватий замінив соратника Шарія на посаді завкафедри журналістики у Військовому інституті КНУ

Сергій Череватий замінив соратника Шарія на посаді завкафедри журналістики у Військовому інституті КНУ

Попередника Череватого зняли з посади «під тиском публічності» — після публікації «Детектора медіа» про те, що у 2019 році він балотувався до Верховної Ради України від «Партії Шарія».

Начальником кафедри військової журналістики Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка призначений полковник Сергій Череватий. Про це повідомила Національна спілка журналістів України та підтвердив у розмові з «Детектором медіа» сам Череватий.

За словами нового керівника кафедри, сьогодні, 30 квітня, — його перший робочий день на новій посади, головною ціллю приходу на яку він вважає реалізацію досвіду, набутого під час війни. 

Адже, маючи понад 30-річний досвід роботи у військовій журналістиці, Сергій Череватий з перших днів широкомасштабного вторгнення Росії в Україну працював у військово-інформаційній сфері безпосередньо у ЗСУ. І свої знання та досвід збирається імплементувати у навчальні програми військового ВНЗ.

Крім того, Череватий має й досвід викладання у Військовому інституті КНУ, вважаючи його рідним для себе. «У мене була розмова з командувачем Сухопутних військ генерал-лейтенантом Олександром Павлюком. Це дуже сучасний генерал, який як ніхто інший розуміє значення інформаційної складової війни. Під час нашої розмови я поділився своїм баченням підготовки військових журналістів, і більшість цих ідей він підтримав», — розповів Сергій Череватий НСЖУ.

Сергій Череватий — фахівець зі стратегічних комунікацій, кандидат політичних наук. Від початку повномасштабного вторгнення, будучи заступником зі стратегічних комунікацій тодішнього командувача оперативно-стратегічного угруповання «Хортиця» Олександра Сирського, організував у Києві Інформаційний штаб. Після того працював речником Східного угруповання військ Збройних Сил України.

Джерела «Детектора медіа» у ВІКНУ повідомили, що до публікації керівництво вишу не знало про співпрацю Геннадія Ніколайчука з проросійською політичною силою. Також джерела стверджують, що за кілька тижнів після призначення на посаду начальника кафедри, 8 грудня 2023 року, Ніколайчук отримав звання полковника.

8 квітня 2024 року «Детектору медіа» стало відомо про те, що Геннадія Ніколайчука зняли з посади керівника кафедрою журналістики у військовому виші. Як повідомили два джерела «ДМ» у ВІКНУ, це відбулось «під тиском публічності». 

У пресслужбі вишу інформацію про зняття екссоратника Шарія з посади тоді не підтвердили і не спростували. Згідно з офіційною відповіддю на повторний запит «Детектора медіа» за підписом начальника ВІКНУ генерала Анатолія Шевченка, «надання подальших оцінок буде можливим після завершення службового розслідування».

Фото: АрміяІнформ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
призначення
Источник материала
loader