Як передає Укрінформ, про це повідомляє Le Monde з посиланням на джерела в американській дипломатії.
Друга особа в американській дипломатії Курт Кемпбелл погодився на прохання влади Нігеру під час зустрічі у Вашингтоні з прем'єр-міністром Алі Махамане Ламіне Зейне, повідомили чиновники на умовах анонімності.
Близько 1000 американських солдатів, які брали участь у боротьбі з джихадизмом у регіоні Сахель, мають залишити країну. Американці також мають розібратись з великою базою безпілотників, яку вони мали в Агадесі, на півночі країни.
Як передає Reuters із посиланням на поінформоване джерело, найближчими днями відбудеться обговорення того, яким чином буде скорочена військова присутність США у Нігері. Однак попри виведення військ, дипломатичні та економічні відносини між двома країнами будуть збережені, додало джерело.
Як пише DW, американська делегація прибуде найближчими днями до нігерійської столиці Ніамеї, щоб організувати виведення військ США.
Зазначається, що державне телебачення Нігеру повідомило, що візит делегації США відбудеться наступного тижня, однак Держдепартамент США не робив жодних заяв з цього приводу.
Нагадаємо, раніше військовий режим у Ніамеї в односторонньому порядку денонсував угоду військову співпрацю, підписану з Вашингтоном у 2012 році заявивши, що вона була нав'язана тодішній владі.
Сполучені Штати призупинили більшу частину своєї співпраці з Нігером, в тому числі військової, після державного перевороту, який повалив обраного президента Мохамеда Базума 26 липня минулого року.
Після приходу до влади новий режим зажадав виведення солдатів колишньої французької колоніальної влади і зблизився з Росією, подібно до сусідніх Малі та Буркіна-Фасо, де подібні перевороти відбулись раніше.
Раніше Росія оголосила, що інтенсифікує військову співпрацю з Нігером. У рамках нових домовленостей, у цю країну вже прибула російська система ППО, зброя та військові інструктори для навчання.
Як повідомляв Укрінформ, тисячі людей у столиці Нігеру в суботу протестували, вимагаючи негайного виведення військ Сполучених Штатів із півночі країни. Серед демонстрантів були студенти та кілька відомих діячів військового режиму.