У Метінвесті через дефіцит кадрів не можуть збільшити виробничі показники
У Метінвесті через дефіцит кадрів не можуть збільшити виробничі показники

У Метінвесті через дефіцит кадрів не можуть збільшити виробничі показники

Група Метінвест в деяких сегментах через дефіцит кадрів не може наразі вийти навіть на показники 50-60% свого довоєнного виробництва.

Як передає Укрінформ, про це заявила директорка зі сталого розвитку і взаємодії з персоналом Групи Метінвест Тетяна Петрук, йдеться на сайті Метінвесту.

«Якщо говорити про Групу Метінвест, то для нас людський капітал - проблема №1 зараз. Дефіцит кадрів - це одна з головних проблем, які стоять перед бізнесом нині, разом із логістикою, перебудовою виробництва під час війни та військовими ризиками. Нам не вистачає людей, щоб нарощувати виробництво металургійного сегмента та видобувати руду. Ми не можемо вийти на деяких активах навіть на 50-60% довоєнного виробництва», - сказала Петрук.

За її словами, це загальна проблема для великого бізнесу, який працює в Україні, особливо в регіонах, які розташовані неподалік лінії фронту.

«Якщо експортоорієнтованій промисловості зараз вдалося трохи відновити процеси логістики після запуску чорноморського коридору, то проблема персоналу нікуди не поділася. Частину персоналу мобілізовано до лав ЗСУ, багато хто звільнився та разом із сім’ями переїхав або до Європи або до безпечніших регіонів України», - пояснила директорка.

Вона зазначила, що Метінвест - одне з найбільших підприємств в Україні серед приватних та державних компаній за кількістю мобілізованих до ЗСУ. «Це й зрозуміло, адже наші підприємства розташовані на сході, це важка промисловість, де зайняті переважно чоловіки призовного віку, всі офіційно оформлені. У Групі працює близько 50 тис. людей, і у нас кожен шостий - мобілізований. Це дуже багато», - повідомила Петрук.

Вона констатувала, що загальний дефіцит підприємств Метінвесту від довоєнного рівня вже зараз становить понад 4 тисячі співробітників. Значну частку з дефіциту становлять традиційно чоловічі, з дуже фізично важкими умовами праці, технологічні та ремонтні професії.

Як повідомлялося, від початку поточного року (на березень 2024 року) підприємства Метінвесту в Україні видобули близько 698 тис. т вугілля, з якого вироблено майже 373 тис. т концентрату. До кінця року Група планує видобути 5,3 млн т вугілля, виготовити 2,8 млн т концентрату та увести в експлуатацію ще два очисні забої.

За підсумками 2023 року підприємства Групи Метінвест виробили 2,025 млн т сталі, що на 31% менше показника 2022 року.

Фото: Метінвест / Фейсбук

Теги по теме
Производство
Источник материала
loader
loader