Про це на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України заявив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми сьогодні говорили, скільки зброї на руках (може бути – ред.) у наших громадян. Від мільйона до 5. Але мільйон – це теж багато. А скільки гранат на руках у наших громадян? Теж багато. І ми маємо зробити все, щоб ця зброя, ці боєприпаси, потрапили на склади, щоб не наражати на небезпеку громадян», - зазначив він.
За його словами, станом на сьогодні майже вся зброя, яка була видана громадянам, є облікованою.
Окремо Клименко зазначив, що наразі на руках у громадян незаконно перебуває певна кількість одиниць трофейної зброї.
«Але ми свідомо розуміємо, що (наразі – ред.) вона має бути на руках у громадян, бо йде війна. Два тижні тому у першому читанні (народні депутати – ред.) прийняли закон, яким визначається, що ми будемо робити з трофейною зброєю. Після того, як у другому читанні цей закон буде проголосований, кожен громадянин, який має цю зброю, він має принести її до поліції й зареєструвати», - поінформував міністр.
Очільник МВС заявив, що після цього цю зброю з боєприпасами громадяни зможуть зберігати у себе до закінчення режиму воєнного стану.
«Після 90 днів після закінчення режиму воєнного стану кожен громадянин має принести цю зброю до органів поліції і або її здати, або вихолостити, або переробити у дозволений вид зброї тощо», - сказав він.
Клименко зазначив, що наразі мова йде про культуру використання зброї, що є на руках в українських громадян.
«Як тільки ми цю культуру зможемо виховати у людей, тоді ми зможемо говорити про те, що ми можемо зробити наступний крок щодо володіння зброєю. У той же час не треба забувати про велику кількість ментальних розладів у цих людей, які прийдуть з фронту і ми будемо відповідати, МВС у першу чергу, за цю роботу», - додав міністр.
Як повідомлялося, Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України був створений у мирний час як майданчик для взаємодії центральних органів влади та місцевих громад, щоб допомагати розвʼязати нагальні проблеми регіонів.
В умовах повномасштабної війни актуальність Конгресу стала в рази більшою. Від оперативності розв'язання проблемних питань у громадах часто залежить не лише добробут мешканців, а і безпека їхнього життя.
Як повідомляв Укрінформ, на після визволення Київщини на облік було поставлено понад три тисячі одиниць трофейної зброї.