![Щоб не отримати штраф: коли слід провести повірку лічильника](https://thumbor.my.ua/WOHO5h6B7Q7b2o4QmTCy7Y0zA6Q=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F6d32b7d8fc5c59e700bea1a48cbc2cd2.jpg)
Щоб не отримати штраф: коли слід провести повірку лічильника
Після тимчасової паузи на початку війни, вимога щодо повірки лічильників була відновлена у 2023 році.
Хто має пройти повірку
Повірку мають проходити всі власники лічильників у країні. Вони зобов'язані організувати перевірку впродовж трьох місяців після завершення опалювального сезону. Це стосується лічильників для вимірювання споживання газу, води, електрики та тепла.
У випадку, якщо споживач не пам'ятає, коли востаннє проводилась перевірка його лічильника, фахівці комунальних служб або відповідні органи самі вийдуть на зв'язок із ним, щоб повідомити про потребу у повірці.
Додатково фахівці можуть провести демонтаж та перевірку метрологічних параметрів лічильника, а потім його повторний монтаж.
Як проходить повірка
Процедура перевірки лічильників в Україні триває до 5 днів. Акредитовані спеціалісти відвідують місце встановлення лічильника для проведення необхідних перевірок і калібрувань. Лічильник може бути тимчасово демонтований для детального огляду.
Як оплатити послугу
Оплата за повірку лічильника залежить від його типу:
- За лічильники газу та електрики відповідає постачальник, і споживачу не потрібно нічого оплачувати.
- Вартість повірки лічильників води та тепла лягає на плечі споживача, якщо тариф не включає цю послугу.
Після завершення повірки видається акт або протокол, який фіксує результати перевірки. У разі виявлення проблем з лічильником, його можуть замінити або відремонтувати.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)