ЦЕДЕМ запропонував онлайн-тест для самоперевірки про безпечність користування телеграмом
ЦЕДЕМ запропонував онлайн-тест для самоперевірки про безпечність користування телеграмом

ЦЕДЕМ запропонував онлайн-тест для самоперевірки про безпечність користування телеграмом

Тест створений у межах інформаційної кампанії #telegramdetox.

Фахівці «Центру демократії та верховенства права» створили онлайн-тест для самоперевірки про безпечність та захищеність спілкування та отримання інформації з «Телеграму» в умовах триваючого повномасштабного російського вторгнення в Україну. Тест «В кайданах Telegram: наскільки ви захищені, як здається? Від міфів до реальності» знайомить користувачів з реаліями функціонування платформи у сучасних умовах, та покликаний розвіювати дезінформаційні міфи.

Онлайн-тест «В кайданах Telegram» з’явився у межах комунікаційної кампанії #telegramdetox «Центру демократії та верховенства права». Варто зазначити, що її реалізації передувала офіційне припинення ведення каналу ЦЕДЕМ у телеграмі.

Користувачі, які проходять тест, після відповіді на кожне із запитань, отримують розлоге пояснення щодо описаного у завданні виклику щодо користування «телеграмом».

Щоб зрозуміти детальніше усі аспекти персональної безпеки користування «телеграмом», який офіційно позиціонується як месенджер, проте який фахівці трактують як гібридну соцмережу, що транслює новинний контент, ЦЕДЕМ підготував публікацію «Міфи про Telegram, у які вірять українці».

У межах згадуваної інформкапамнії ЦЕДЕМ також підготував набір візуальних слайдів про головні виклики для громадян України, які користуються телеграмом в існуючих умовах.

Як відомо, 25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11115 «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація». У документі, зокрема, пропонується врегулювати роботу месенджера «Телеграм» в Україні.

  • Читайте також: Телеграм: найпоширеніші міфи про платформу

Документ внесли народні депутати від різних фракцій, зокрема Микола Княжицький, Ростислав Павленко, Михайло Бондар, Іванна Клімпуш-Цинцадзе, Ірина Фріз, Софія Федина від «Європейської солідарності», Микита Потураєв, Людмила Марченко від «Слуги народу», Ярослав Юрчишин, Наталія Піпа від «Голосу» та Ірина Констанкевич від фракції «За майбутнє».

Фото: ЦЕДЕМ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
война Соцсети
Источник материала
loader
loader