Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.
«Нинішній, п’ятий сезон характеризується «перетином кордонів», – розповіла засновниця Лія Бетстоун. – Якщо буквально, то це музика, створена за межами географічних кордонів України... Але й самі твори перетинають межі традиційних жанрів і форм».
За її словами, сьогодні просування української культури особливе важливе – як засіб привернення уваги до подій у нашій країні.
На сцені лунали твори одеситки Кармелли Цепколенко, киянина Максима Коломійця, львів’янина Золтана Алмаші, уродженки Донбасу Ольги Зайцевої-Герц, українсько-американських композиторів Леоніда Грабовського та лауреата Шевченківської премії Вірка Балея.
Зокрема, Ольга Зайцева-Герц, яка представила свою «Бахмутську рапсодію», виконала разом з канадсько-українською співачкою Марічкою Марчик «автентичними голосами» старовинну українську пісню «Вори-вороги», записану під час етнографічних експедицій у Бахмутському районі Донеччини.
Фестиваль відбувається у десяту річницю від початку російської війни проти України, зазначила Бетстоун. «Ми присвячуємо його тим, хто дав нам можливість продовжувати цю роботу й гарантував, що голос України не замовк і ніколи не замовкне», – додала вона.
Фото: Володимир Ільченко, Укрінформ