На цьому наголосив речник генсека ООН Стефан Дюжаррік, відповідаючи на запитання Укрінформу.
Власкор у Нью-Йорку запитав: «Росія наклала вето на резолюцію ООН, яка скасовує моніторинг експертів ООН за санкціями проти Північної Кореї, хоча самі санкції залишаються чинними. Причина цього зрозуміла й прозора: диктаторські режими допомагають одне одному. Але якою є позиція генерального секретаря з цього приводу?»
Дюжаррік нагадав, що п’ятеро членів Ради Безпеки ООН (США, Велика Британія, Франція, Катай і Радянський Союз, місце якого зайняла Росія) мають право накладати вето на рішення РБ.
«Вони використовують своє право вето так, як вважають за потрібне, – зауважив він. – А генеральний секретар, як ви добре знаєте, не грає жодної ролі в цьому питанні».
Очевидно, що група експертів припинить своє існування, «але важливо відзначити, що Комітет РБ з питань санкцій стосовно КНДРпродовжує роботу; як і раніше, він здійснюватиме нагляд за виконанням режиму санкцій», пояснив речник.
«Важливо, щоб члени Ради Безпеки і члени санкційного комітету вживали відповідних заходів, продовжуючи інформувати про дотримання режиму санкцій», – зазначив він. І наголосив на важливості для всіх членів ООН ефективно виконували резолюції Ради Безпеки, зокрема стосовно санкцій.
Як повідомлялося, Росія наклала вето в Раді Безпеки ООН під час голосування за резолюцію про продовження мандата групи експертів, які здійснюють моніторинг за дотриманням санкцій проти Північної Кореї.
РФ стала єдиною країною в Радбезі, яка проголосувала проти цього рішення. Китай утримався, решта 13 членів висловилися «за».
Усупереч санкціям Північна Корея постачає РФ артилерійські снаряди та балістичні ракети для використання у війні проти Україні, натомість Росія експортує в КНДР нафту.
США, Велика Британія, Франція, Японія та Південна Корея виступили зі спільною заявою, в якій засудили російське вето.