ЗМІ пояснили, чому ракета Циркон “найбільша афера міноборони Росії”
ЗМІ пояснили, чому ракета Циркон “найбільша афера міноборони Росії”

ЗМІ пояснили, чому ракета Циркон “найбільша афера міноборони Росії”

Російське відомство “закрило очі” на те, що невдала спроба збільшити дальнобійність ракети не допоможе у знищенні цілей.

Бойова частина протикорабельної гіперзвукової ракети ЗМ22 Циркон – найбільша афера міноборони Росії та її розробника – корпорації Тактическое ракетное вооружение. Про це спеціалізоване видання Defense Express в середу, 27 березня.

Бойова частина Циркону складає близько 100-150 кілограм, з якої вибухова речовина становить до 40 кілограмів. Ракета має осколково-фугасне виконання, нехарактерну форму й малу вагу.

Бойова потужність ракети нижче ніж в інших ракет:

  • Х-47 Кинджал – 500 кілограмів бойової частини;
  • крилаті ракети Х-101, Х-555, Калібр – 400 кілограмів бойової частини;
  • Онікс – 300 кілограмів бойової частини.

Найближчий відповідник до Циркону – Х-31 зі 150 кг та Х-35 зі 135 кілограмів вибухової речовини.

Бойова частина напряму впливає на те, який корабель здатна потопити ракета. У  випадку з Цирконом мовиться про можливість потопити хіба що кораблі класу корвет, а не фрегат чи есмінець, “не те, що авіаносець, водозаміщення якого складає під 100 000 тонн”, додає видання.

Ракету обладнали такою малою бойовою частиною для того, щоб забезпечити виконання тактико-технічного завдання – дальність в 1000 кілометрів. Якщо ракета не здатна на таку дальність, тоді найпростіший варіант виправити це – зменшити її бойову частину. Зокрема це пояснює, чому дальність польоту Циркону поступово зростала від 400 кілометрів до заявлених главою Кремля Володимиром Путіним 1000 кілометрів.

Тактическое ракетное вооружение зменшило вагу бойової частини до мінімально можливої, завдяки чому виконала завдання по дальності.

“На те, що це аж ніяк не допоможе у знищенні визначених цілей, у міноборони РФ закрили очі та офіційно прийняли 4 січня 2023 року 3М22 Циркон на озброєння”, – зазначає видання.

Як відомо, 7 лютого росіяни вперше вдарили Цирконом по Києву.

Нагадаємо, керівник лабораторії військових досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Андрій Кульчицький заявив у коментарі ЗМІ, що російська гіперзвукова ракета Циркон, якою ворог вже двічі атакував Київ, не виконує свою визначену бойову задачу та “летить не туди, куди треба”.



Теги по теме
Россия Минобороны ракета
Источник материала
loader
loader