Дослідження Open University: Користувачки соцмереж переважно стикаються з жорстоким поводженням на платформі Х
Дослідження Open University: Користувачки соцмереж переважно стикаються з жорстоким поводженням на платформі Х

Дослідження Open University: Користувачки соцмереж переважно стикаються з жорстоким поводженням на платформі Х

Згідно з результатами дослідження, 82% інцидентів насильства, які трапилися з опитаними жінками, були повʼязані з текстовими погрозами або образами.

Жінки й дівчата переважно стикаються з жорстоким поводженням і погрозами в соцмережі Х у порівнянні з іншими соціальними платформами. Про це пише The Independent з посиланням на дослідження Відкритого університету (Open University).

В опитуванні взяли участь понад сім тисяч жінок. Згідно з результатами, 82% інцидентів насильства, які з ними трапилися, були повʼязані з текстовими погрозами або образами, 33% випадків — з публікацією зображень. 45% випадків також стосувалися поширення світлин відверто сексуального характеру. Респонденток переважно цькували через їхню стать, гендерну ідентичність та особисті погляди.

Як зауважили дослідники, жінки віком до 25 років частіше за інших стикаються з жорстоким ставленням. Зокрема, кожна четверта жінка в Англії у віці від 16 до 34 років зазнала насильства в інтернеті. Для квір-жінок цей показник ще більший — цькувань зазнає одна з трьох опитаних.

Майже 70% жінок, які зазнали насильства в інтернеті в Англії, повідомили про це насамперед у соцмережі, де це сталося. Лише 9% респонденток звернулися щодо цього до поліції. 

Користувачки повідомили, що також стикалися з погрозами й мізогінією у фейсбуці та снепчаті. У Meta й Snapchat відреагували на це дослідження, заявивши, що вживають заходів для боротьби зі шкідливим контентом.

«Ми працювали з експертами з жіночої безпеки над розробкою правил проти гендерної ненависті, сексуалізованої лексики та загроз сексуального насильства, і ми працюємо над активним виявленням та вжиттям заходів у зв’язку з цим. 

Ми також створили інструменти, які допоможуть жінкам насамперед не стикатися з насильством. Приміром, йдеться про можливість відключати повідомлення від тих, кого ви не знаєте, та фільтрувати образливі повідомлення та коментарі, щоб вам ніколи не доводилося їх бачити», — зазначила керівниця відділу жіночої безпеки компанії Meta Сінді Саутворт.

«У нас є прості у використанні інструменти конфіденційної звітності, ми працюємо з поліцією, щоб підтримувати розслідування, і якщо хтось повідомляє про небезпечну для життя ситуацію, ми негайно передаємо це в поліцію», — також розповів представник Snapchat.

Водночас в X поки що не відповіли на запит журналістів. 

Нагадаємо, в грудні 2023 року Європейська комісія відкрила офіційне провадження, у межах якого з’ясовуватимуть, чи діяльність платформи X не порушує вимоги закону «Про цифрові послуги»у сферах, пов’язаних з управлінням ризиками, модерацією контенту, прозорістю реклами та доступом до даних для дослідників.

Ілюстрація: GettyImages

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Twitter
Источник материала
loader
loader