«Схеми» розповіли, як родичі керівника Антимонопольного комітету Павла Кириленка протягом трьох років скупили майна на понад 70 млн грн
«Схеми» розповіли, як родичі керівника Антимонопольного комітету Павла Кириленка протягом трьох років скупили майна на понад 70 млн грн

«Схеми» розповіли, як родичі керівника Антимонопольного комітету Павла Кириленка протягом трьох років скупили майна на понад 70 млн грн

Розслідувачі з’ясували, що батьки-пенсіонери його дружини, а також її бабуся, не мали бізнесу та за останні 25 років не отримували достатніх офіційних доходів, щоб все це придбати.

Родина очільника Антимонопольного комітету України (АМКУ) Павла Кириленка протягом 2020-2023 років придбала нерухомість і автівки загальною вартістю понад 70 мільйонів гривень. Власниками квартир в елітних житлових комплексах у Києві, апартаментів в Ужгороді, двох кросоверів тощо стали батьки-пенсіонери дружини Кириленка, а також її бабуся. Разом із цим, як встановили журналісти, у період останніх 25 років вони не займались бізнесом і не отримували достатніх офіційних доходів, щоб все це придбати. Про це йдеться у розслідуванні «Схем» (проєкт «Радіо Свобода»).

Як пояснив у коментарі «Схемам» Кириленко, джерело статків його родичів з боку дружини став стартовий капітал, який вони отримали у 1990-ті роки. Тоді бабуся майбутньої дружини очільника АМКУ вигідно продала акції заводу «Стирол» у Горлівці, котрі отримала як працівниця заводу.

Журналісти «Схем» не змогли знайти офіційних підтверджень цьому твердженню Кириленка. Батьки дружини Кириленка також не надали журналістам документальних підтверджень, пояснивши, що «все залишилось в окупованій Горлівці».

Павло Кириленко працював у прокуратурах Донецької області, Криму та Генпрокуратурі. У червні 2018 Кабмін призначив його на посаду голови Донецької ОДА. За словами самого посадовця, наприкінці серпня 2023-го президент Володимир Зеленський особисто запросив його стати головою Антимонопольного комітету, і вже 6 вересня Верховна Рада призначила його на цю посаду.  

За даними журналістів, саме в цей період часу — коли Кириленко керував Донеччиною та впритул до його переведення у Київ на посаду голови АМКУ у 2023 році — родичі посадовця «обросли» майном к на заході Україні, так і в столиці та області, причому купуючи його за значно нижчими за ринкові цінами. Частиною цього майна користується сам Кириленко, однак не вказує це в своїй декларації.

На думку експертів, з якими поговорили журналісти «Схем», наявність у родини голови АМКУ майна, неспівставного з офіційними доходами, може трактуватися як незаконне збагачення. В залежності від обсягу різниці між законними доходами і набутими активами покаранням може бути як штраф, так і позбавлення волі терміном від 5 до 10 років з конфіскацією майна.

«Чи відреагує президент на викриті нами факти? Адже саме йому, відповідно до закону, підконтрольне Антимонопольне відомство», — ставлять питання наприкінці свого матеріалу автори розслідування.

Читайте також:

  • У Криму працюють зарядні станціі, виготовлені у Харкові на заводі з орбіти «слуги народу» Куницького, — «Схеми»
  • «Схеми» ідентифікували російських саперів, які мінували Харківщину
  • «Схеми»: ЮНІСЕФ співфінансував вивезення українських дітей з окупованих територій до Білорусі

Фото: скриншот

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Коррупция АМКУ
Источник материала
loader