Кількість пожеж через спалювання сухостою зросла вдвічі
Кількість пожеж через спалювання сухостою зросла вдвічі

Кількість пожеж через спалювання сухостою зросла вдвічі


У ДСНС нагадують, що за спалювання сухостою передбачена адміністративна відповідальність, а в разі значних збитків можлива й кримінальна.

У порівнянні з 2023 роком цього року вдвічі зросла кількість пожеж, які виникли через спалювання сухостою. Про це під повідомив заступник начальника відділу профілактичної роботи Управління пожежної безпеки департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Анатолій Шкарбута, Укрінформ.

“Удвічі збільшилася кількість пожеж. У минулому році за цей період виникло близько тисячі пожеж, а цьогоріч уже сталося 2,5 тисячі пожеж. За два місяці цього року у нас є троє загиблих і п’ятеро травмованих”, – сказав Шкарбута.

Найбільша кількість пожеж в екосистемах виникла у Дніпропетровській, Одеській, Харківській, Івано-Франківській областях. Основними їх причинами стали навмисне спалювання сухої рослинності і необережне поводження з вогнем.

“Так склалося з радянських часів, що люди, в основному літнього віку, з потеплінням починають наводити порядки на своїх ділянках шляхом випалювання рослинності. Але це не сприяє підвищенню родючості ґрунтів, а призводить до екологічного забруднення території, погіршення здоров’я громадян і знищення тваринного світу”, – зазначив Шкарбута.

У ДСНС нагадують, що за спалювання сухостою передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу розміром від 1,5 тис. до 3 тис. грн, а в разі значних збитків штраф перевищує 15 тис. грн, можлива й кримінальна відповідальність.

Нагадаємо, ще в кінці лютого повідомлялося, що в Україні значно почастішали пожежі в екосистемах.



Теги по теме
Украина ГСЧС
Источник материала
loader
loader