Палата представників підтримала законопроєкт про заборону тіктоку у США
Палата представників підтримала законопроєкт про заборону тіктоку у США

Палата представників підтримала законопроєкт про заборону тіктоку у США

Далі на законопроєкт чекає розгляд у Сенаті.

Палата представників Конгресу США підтримала законопроєкт, який вимагає від власника китайської компанії ByteDance відмовитися від власності на соцмережу «ТікТок», щоб уникнути заборони відеозастосунку у США. Про це повідомив The New York Times.

Зазначено, що лідери республіканців пришвидшено провели законопроєкт через Палату представників з обмеженим обговоренням, і він був прийнятий 352 голосами проти 65.

Голосування відбулося, попри зусилля «Тіктоку» мобілізувати своїх американських користувачів проти цього заходу, а також на тлі спроб адміністрації Байдена переконати законодавців, що китайське володіння платформою становить серйозні ризики для національної безпеки Сполучених Штатів.

  • Читайте також: Центр протидії дезінформації формує перелік тікток-каналів, які поширюють російську дезінформацію

Видання зазначило, що на законопроєкт чекає «важкий шлях» до ухвалення в Сенаті, де лідер більшості, сенатор із Нью-Йорка Чак Шумер не зобов’язувався виносити його на голосування, а деякі законодавці пообіцяли боротися з ним. І навіть якщо Сенат ухвалить документ та він стане законом, закон, швидше за все, зіткнеться з юридичними проблемами.

Нагадаємо, напередодні американські користувачі тіктоку «завалили дзвінками» офіси конгресменів США, вимагаючи не підтримувати законопроєкт про заборону застосунку.

Згадуваний законопооєкт внесли на розгяд парламенту США 5 березня. У законопроєкті стверджується, що тікток підконтрольний іноземному противникові — Комуністичній партії Китаю — і становить загрозу національній безпеці Штатів.

Діючий президент Джозеф Байден офіційно заявив, що у разі прийняття парламентом підпише цей закон.

Фото: застосунок «Тікток» / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
США Соцсети
Источник материала
loader
loader