Комітет гуманітарної та інформполітики рекомендував ухвалити Конвенцію Ради Європи про спільне кінематографічне виробництво
Комітет гуманітарної та інформполітики рекомендував ухвалити Конвенцію Ради Європи про спільне кінематографічне виробництво

Комітет гуманітарної та інформполітики рекомендував ухвалити Конвенцію Ради Європи про спільне кінематографічне виробництво

Конвенція підлягає ратифікації Верховною Радою шляхом прийняття відповідного закону.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики підтримав проєкт Закону №0236 «Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про спільне кінематографічне виробництво (переглянутої)» та рекомендував парламентському комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу (який є головним з цього питання) подати його на схвалення Верховній Раді.

У проєкті закону зазначається: «Конвенцію Ради Європи про спільне кінематографічне виробництво (переглянуту), підписану від імені України 25 листопада 2021 року в м. Страсбург (додається), яка набирає чинності для України у перший день місяця, що настає після закінчення тримісячного періоду з дати здачі на зберігання Генеральному секретарю Ради Європи ратифікаційної грамоти, ратифікувати».

У пояснювальній записці зокрема йдеться про те, що ратифікація Україною цієї Конвенції забезпечить сприятливі умови для участі українських кіновиробників у міжнародних проєктах спільного виробництва кінематографічних творів та сприятиме підвищенню рівня зайнятості працівників кіногалузі.

Прогнозується, що прийняття цього закону сприятиме розвитку конкурентоспроможної вітчизняної кіноіндустрії, посиленню міжнародного культурного та економічного та економічного співробітництва, розширенню доступу до міжнародних ринків для української кіноіндустрії та підвищенню рівня представлення України на міжнародних кінофестивалях і платформах. Ратифікація Україною Конвенції надасть можливість Україні розширити коло країн для спільного кінематографічного виробництва та збільшити його обсяги.

Конвенція передбачає перегляд положень Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво (1992 року), яка набрала чинності для України 1 грудня 2009 року, з урахуванням технологічної та економічної еволюції кіноіндустрії з часу відкриття для підписання Європейської конвенції у 1992 році, а також інших змін.

Статус продукту спільного виробництва кінематографічним творам в Україні надає Держкіно.

У 2017 році Кабмін уповноважив Нищука підписати Європейську конвенцію про спільне кіновиробництво.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Верховная Рада Законодавство кинопроизводство
Источник материала
loader
loader