Переосмислити 8 березня. ГО «Дівчата» і Projector Foundation створили урок-конструктор для шкіл і відео
Переосмислити 8 березня. ГО «Дівчата» і Projector Foundation створили урок-конструктор для шкіл і відео

Переосмислити 8 березня. ГО «Дівчата» і Projector Foundation створили урок-конструктор для шкіл і відео

Мета — змінити підхід до висвітлення 8 березня у школах України та простою мовою пояснити підліткам та молоді історію виникнення свята і важливість боротьби жінок за рівні права та можливості.

Проєкт «Сама собі ціль» створили Projector Foundation з громадською організацією «Дівчата» за підтримки громадської спілки «Освіторія» та безпечного простору для підлітків «Не дрібниці», повідомили «Детектору медіа» організатори пресрелізом.

Ютуб-ролик за участю музичної продюсерки, співачки, влогерки і ведучої «Слей шоу» Марії Тучі, співачки, хітмейкерки та тіктокерки  Кажанни, артиста і репетитора з англійської мови в TikTok Tumazar і тіктокерки та ютюберки Евеліки

У Youtube-ролику лідери думок розповіли, що 8 березня — це не свято краси, весни і ніжності, а день боротьби жінок за рівні права і можливості.

Конструктор інтерактивного уроку до Міжнародного дня захисту прав жінок розроблений для подолання стереотипних уявлень про гендерний розподіл ролей. Вчителі можуть скористатися запропонованими матеріалами для самостійного проведення заняття та групових активностей і обговорень. Матеріал має історичну та літературну змістові лінії, відтак стане у пригоді для інтегрованих уроків з літератури, історії та інших гуманітарних дисциплін, а також для проведення нестандартної класної години для учнів 9—11 класів, розповіли автори проєкту.

Зазначається, що на цьому урокці до 8 березня підлітки дізнаються більше про історію та контекст цього свята, познайомляться з важливими постатями у світовому та українському жіночих рухах. Тема уроку торкається також ситуації з гендерною рівністю сьогодні та висвітлює діяльність жінок-захисниць у ЗСУ.

Назва проєкту «Сама собі ціль» натхненна словами письменниці Ольги Кобилянської:  «Мати таку свободу, щоби бути собі ціллю! Для власного духа працювати, як бджола. Різьбити себе, вирівнювати, боротись за щось найвище», додали в ГО «Дівчата».

Співзасновниця та головна редакторка Divoche.media Оксана Павленко розповіла про проєкт «Підмога», подкаст «Чому їй не байдуже», комунікацію громадського сектору, а також про те, як повномасштабна війна вплинула на сприйняття жіночих ролей.

Читайте також
До 24 березня — прийом заявок на Академію дипломатії для дівчат 2.0
Оксана Павленко, Divoche.media: «Ми працюємо, щоб займатися волонтерством мотивували не наші заклики, а сама історія»
У лютому в Україні стартує нова «Академія лідерства для дівчат»
«Фонд Маша» допомагає жінкам, постраждалим від воєнних злочинів російських окупантів
Жінки у мистецтві: премія Women in Arts 2023 оголосила переможниць
Парамедикиня Тайра стала лауреаткою американської премії «Найхоробріша жінка світу»
Засновниця «Маршу жінок» Олена Шевченко отримала відзнаку «Жінка року» від журналу «TIME»
Жінка для жінки: правозахисниці запрошують підтримати жінок, які опинилися в скруті
У Києві відкрився безпечний простір для жінок та дівчат «Вільна»
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги по теме
Образование
Источник материала
loader
loader