Позитивна для нас політична гра: чому Макрон заговорив про відправку західних військ в Україну
Позитивна для нас політична гра: чому Макрон заговорив про відправку західних військ в Україну

Позитивна для нас політична гра: чому Макрон заговорив про відправку західних військ в Україну

Макрон бачить, що Німеччина не хоче бути активною, зокрема, у війні в Україні. Тому, як розповів 24 Каналу політолог Тарас Загородній, він намагається продемонструвати своє лідерствоу європейських країнах.

Макрон бореться за вплив у Східній Європі

"Макрон мене здивував, враховуючи, що Франція – це достатньо русофільська країна. У них там такий пієтет перед росіянами з часів Наполеонівських війн. Ще після 1917 року велика міграція білогвардійців, то така політична гра для України дуже добра", – сказав політолог.

Президент Франції вбачає, що Німеччина пасе задніх щодо війни в Україні. Це, до речі, можна бачити по нюансах в безпекових угодах, які підписує наша держава із країнами-партнерками. Якщо подивитися на документ із Великою Британією, то там є чіткі визначення, що Києву допомагатимуть до вступу в НАТО. Водночас якщо поглянути на версію Німеччини, то там питання Північноатлантичного Альянсу дуже обережно прописане, його фактично немає.

Тому Макрон хоче продемонструвати, що саме він є європейським лідером – це добре, оскільки Франція ядерна країна. Він бореться за вплив у Східній Європі, у цьому також бере участь Велика Британія та англосакси. Вони розуміють, що ця частина європейських країн відіграватиме дуже важливу роль та англосаксонські держави будуть активно вкладатися в неї через загрози з боку Росії.

Східна Європа – це, фактично, інший Євросоюз, якщо врахувати Польщу, Україну, Скандинавію, Румунію, країни Балтії. Це досить потужний блок країн, який буде об'єднаний небезпекою від країни-агресорки. На жаль, цього ще поки не сильно відчувають в керівництві Німеччини.

Дуже добре для нас, що Макрон про це заговорив. Могли б ми уявити, що десь у 2021 році взагалі будуть відкрито обговорюватися питання, чи будуть присутні війська НАТО на території України? Я упевнений, що все-таки деякі фахівці в Україні є, тільки вони не відкрито про це говорять,
– зазначив Тарас Загородній.

Введення іноземних військ в Україну: як відреагували світ та Кремль

  • Прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала заявив, що Прага не збирається відправляти війська в Україну. За словами прем'єр-міністра, нікому не потрібно боятися, що в Чехії буде розглядатися питання про якусь форму примусової війни.
  • Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що представники 28 країн в ході зустрічі в Парижі обговорювали ідею відправлення в Україну військових. Єдиної позиціїз цього питання не було.
  • Прессекретар Владіміра Путіна Дмітрій Пєсков заявив, що якщо відправлення військових буде здійснено, то "доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення Росії та НАТО".
  • Міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що війська західних країн у разі теоретичного відправлення в Україну, яке запропонував напередодні Еммануель Макрон, не братимуть участі в бойових діях.
Теги по теме
Эммануэль Макрон
Источник материала
loader
loader