Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах
Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах

Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах

У Дубаї відбулися перегони пілотів у костюмах з малогабаритними газотурбінними силовими агрегатами на спині та руках: гуркіт двигунів під вікнами хмарочосів на узбережжі Перської затоки дав старт новому виду спорту.

Взявши старт на умовній злітній смузі, під який використали прибережний пірс, повітряні спортсмени помчали вздовж маршруту з хмарочосами Дубай-Марини (Об’єднані Арабські Емірати). Летіли над водою на невеликій висоті, виконуючи маневри довкола спеціально встановлених надувних бонів з циліндричними фішками.

Щоправда, швидкість була не авіаційна, притаманна реактивним літакам, а звичайна автомобільна з частковим прискорення на прямих ділянках. Однак в зоні встановлених на каналі перепон вони притишували хід.

Читайте також Легендарні перегони Mille Miglia підтримують Україну

В повідомленнях на різних джерелах не повідомляється про максимальні швидкості, але в цьому випадку пілоти інколи розганялися до 80 миль/год, що відповідає 128 км/год.

Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах - Фото 1
Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах - Фото 2
Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах - Фото 3

І хоча задля безпеки пілоти летіли на невеличкій висоті над водою та з обмеженою швидкістю, зіткнення пілотів у повітрі, як і у водіїв на дорозі, все-таки сталися. Інспекторів поліції для з’ясування обставин "повітряної" аварії, звісно, ніхто не викликав, оскільки спортсмени залишилися неушкодженими, навіть не приводнилися, а після зіткнення продовжили перегони.

Щоправда, в ході змагань еміратський пілот Ахмед аль-Шехі все-таки звалився у воду, але подав знак чатуючій на швидкісних катерах команді рятувальників лишатися на місці, бо відразу ж додав двигунам тяги, злетів у повітря і погнав наздоганяти інших учасників перегонів.

Читайте також Tesla Model X та 85-сильний Fiat Panda Cross влаштували дуже дивні змагання на бездоріжжі: відео

Однак посісти першу сходинку п'єдесталу йому вже не вдалося, хоча останнім у списку тих, хто перетнув умовну фінішну лінію, він не був. Переможцем став Ісса Калфон (на фото внизу), який перший досяг фінішу. Йому вручили церемоніальну золоту реактивну турбіну.

Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах - Фото 4
Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах - Фото 5

Під час перегонів пілоти були одягнені в реактивні костюми потужністю 1500 кінських сил. Такий силовий потенціал перевищував моторні можливості розкішних спортивних автомобілів. Реактивна тяга із сопел двигунів дозволяла триматися у повітрі без гвинтів чи опори у вигляді крила.

Читайте також 8 березня у столиці відбудуться жіночі змагання з авторалі

Однак до літаків реактивні костюми спортсменів мали пряме відношення, оскільки в невеличкі баки, що розміщені за спиною учасників перегонів, заливали той самий тип палива, який використовують Airbus A380 і літаки Boeing 777 дубайського авіаперевізника Emirates.

Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах - Фото 6
Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах - Фото 7
Люди-літаки в "реактивних костюмах" вперше змагались у перегонах - Фото 8


Так звані реактивні костюми мають п’ять газотурбінних двигунів, встановлених на руках і спині, здатних генерувати потужний струмінь, що дозволяє підійматися вгору. Зазвичай пілоти в таких костюми можуть залишатися у повітрі лише 3 хвилини. Однак за оптимальних умов можна літати понад 7 хвилин, як це було зроблено на перегонах в Дубаї.

Змагання з нового виду перегонів організувала британська аеронавігаційна компанія Gravity Industries, яка спеціалізується на потужних реактивних костюмах.

Фото: Associated Press та Reuters

Теги по теме
Новости фото Видео
Источник материала
loader
loader