Комітет Верховної Ради з нацбезпеки не підтримав електронні повістки
Комітет Верховної Ради з нацбезпеки не підтримав електронні повістки

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки не підтримав електронні повістки

Можливість реєстрації в електронному кабінеті призовника залишили як право, а не як обов'язок.

Комітет Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки не підтримав пункт законопроєкту про мобілізацію щодо впровадження електронних повісток. Про це повідомив народний депутат від «Слуги народу» Федір Веніславський в інтерв'ю «РБК-Україна».

«Ключовий момент стосується електронного кабінету призовника і можливості оповіщення в електронному форматі про необхідність з'явитися до ТЦК та СП. Це фактично альтернатива електронних повісток — ми від цього також відмовилися, воно не знайшло підтримки в комітеті», — розповів народний депутат.

За його словами, комітет не підтримав створення електронного кабінету як обов’язок, проте підтримав як можливість для військовозобов'язаних, резервістів і призовників використовувати цей механізм для поновлення даних тощо.

«Ми залишили можливість, передусім особам, що проживають за межами України, скористатися електронним кабінетом для дистанційного оновлення даних без в'їзду на територію України, оскільки потім виникне проблема з можливістю їх виїзду», — сказав Федір Веніславський.

За його словами, йдеться про студентів, які навчаються за кордоном, та тих чоловіків, які ще до війни переїхали мешкати за кордон.

  • Читайте також: 35% чоловіків готові мобілізуватися. Мотивація - захист України та своїх рідних і помста ворогу (ІНФОГРАФІКА)

«Всі інші способи вручення повісток залишаються тими самими. У паперовому вигляді, вручення під відеофіксацію або іншими шляхами за умови фіксації, що людина її отримала», — додав нардеп.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала у першому читанні оновлений урядовий законопроєкт про мобілізацію 7 лютого. Цей законопроєкт, зокрема, передбачає скасувати строкову службу як таку, а всіх теперішніх строковиків звільнити зі служби в запас. Наразі законопроєкт готують до розгляду на друге читання, до нього подали вже понад 4 тисячі правок.

Фото: ілюстративне / Генштаб ЗСУ

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
война Верховная Рада Законопроект Законодавство
Источник материала
loader
loader