Спочатку бюджет і кордон, потім – Україна: конгресмени обіцяють розглянути допомогу “своєчасно”
Спочатку бюджет і кордон, потім – Україна: конгресмени обіцяють розглянути допомогу “своєчасно”

Спочатку бюджет і кордон, потім – Україна: конгресмени обіцяють розглянути допомогу “своєчасно”

Після перерви на канікули американські конгресмени повернулися до роботи, проте питання надання Україні очікуваної фінансової допомоги у розмірі 60 мільярдів доларів не вийшло на перший план порядку денного, незважаючи на заклики Білого дому.

Раніше Європарламент, отримавши більшість голосів, підтримав надання Україні допомоги у 50 мільярдів євро, яке раніше схвалила Європейська рада.

Ця фінансова допомога дозволить Україні покрити значний дефіцит у бюджеті та забезпечити виплати зарплат та пенсій. Очікується, що перший транш із цього пакету, розрахованого на чотири роки, надійде до України вже у березні та складе 4,5 мільярда євро. Американська допомога, в свою чергу, має переважно військовий характер, і значна частина коштів буде спрямована на фінансування американських виробників.

Незважаючи на аргументи президента Джо Байдена, який висловлював їх неодноразово, американські конгресмени поки що не прийняли рішення щодо надання допомоги Україні. Після того, як 11 лютого Сенат затвердив пакет з іноземною допомогою США, включаючи 60-мільярдний фонд для України, спікер Палати представників, республіканець і прихильник Трампа Майк Джонсон, вирішив відправити конгресменів на канікули, уникнувши голосування за допомогу.

28 лютого конгресмени повертаються до роботи і вже напередодні зустрілися з президентом Байденом. За словами Майка Джонсона після зустрічі в Білому домі, питання допомоги не стане першочерговим для розгляду законодавцями.

Спочатку планується обговорення бюджету для уникнення “шатдауну” – припинення фінансування федерального уряду. Далі у порядку денному – питання захисту кордону та нелегальної міграції, яке республіканці вважають пріоритетним для США. І лише після цього – допомога іншим країнам.

“Я чітко заявив президенту та іншим присутнім, що Палата представників активно розглядає всі можливі варіанти. Ми візьмемось за це питання своєчасно. Але, знову-таки, перший пріоритет для нашої країни – кордон і його захист”, – заявив спікер Джонсон.

У Державному департаменті США назвали ситуацію на полі бою в Україні “надзвичайно серйозною” через брак боєприпасів.

“Ситуація зараз є надзвичайно серйозною. Українські військові не мають достатньо боєприпасів для відбиття російської агресії”, – заявив речник Держдепу Меттью Міллер. “Вони продовжують хоробро боротися. У них все ще є зброя та боєприпаси, але їм доводиться економити, тому що Конгрес США не спромігся вжити заходів”.

У Білому домі заявили, що не планують підтримувати ініціативу з відправки військ до України, яку озвучив президент Франції Макрон.

“Президент Байден чітко дав зрозуміти, що США не відправлятимуть війська воювати в Україні”, – заявила речниця Ради нацбезпеки США Едрієн Вотсон.

Після заяви французького президента, у НАТО, а також у низці європейських країн заявили, що не планують відправляти війська до України.

Теги по теме
Украина помощь граница Бюджет
Источник материала
loader
loader