В ОП заявили, що Україна реагуватиме економічно на прояви порушень з боку окремих країн ЄС
В ОП заявили, що Україна реагуватиме економічно на прояви порушень з боку окремих країн ЄС

В ОП заявили, що Україна реагуватиме економічно на прояви порушень з боку окремих країн ЄС

На шляху до членства в ЄС та інтеграції до його внутрішнього ринку Україна не порушує жодних угод і хоче, щоб їх не порушували інші члени Євросоюзу.

Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква під час форуму «Україна. Рік 2024», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Поряд з загальним рухом до членства в ЄС Україна, безумовно, йде паралельним треком – це інтеграція ринку України до внутрішнього ринку Євросоюзу. Рішення, які були прийняті на початку відкритої агресії Росії проти України - це, зокрема, лібералізація нашої торгівлі, запровадження торговельних преференцій. Європейські країни, коли приймали ці рішення, були свідомі того, що Україна може і має право на такі рішення. І на сьогодні дуже важливо продовжити дію відповідних квот, які укладаються строком на один рік. І Україна відповідно до цих угод і відповідно до угоди про зону вільної торгівлі з ЄС має скористатися цими правами. І ми будемо наголошувати на тому, що ми не порушуємо жодної норми цих угод і жодної норми (угоди - ред.) про асоціацію, і хочемо, щоб партнери по ЄС теж не порушували ці угоди», - сказав Жовква.

Він підкреслив, що Україна продовжуватиме інтеграцію до внутрішнього ринку ЄС і користуватиметься усіма чотирма свободами, які існують в ЄС. Це вільний рух осіб, товарів, послуг і капіталу.

Жовква зауважив, що деякі дуже важливі сфери економіки України уже інтегровані до внутрішнього ринку ЄС. Це, зокрема, енергетика, цифровий ринок і ринок вільного роумінгу.

За його словами, на сьогодні економічний трек наших відносин з ЄС є не менш важливим, ніж політичний. «Україна справді досить потужний економічний гравець, і це відзначають у Євросоюзі. І це ми робимо, незважаючи на протистояння російській агресії, робимо чесно, справедливо і відповідно до європейських правил», - наголосив заступник керівника ОП.

Тому, зазначив він, Президент України дуже швидко і чітко реагує на відповідні прояви порушень з боку окремих країн. «Україна залишає за собою право реагувати належним чином економічно. Але водночас Президент говорить і про те, що він готовий до діалогу, бо найкращим способом вирішення будь-яких суперечок є діалог. Якщо ж діалог не відбувається, то є відповідні процедури за угодою про асоціацію між Україною і ЄС», - підкреслив Жовква.

Як повідомляв Укрінформ, 14 грудня 2023 року лідери країн-членів Євросоюзу вирішили розпочати переговори про вступ України та Молдови в блок.

На кордоні України та Польщі протестувальники, польські фермери, продовжують обмежувати рух вантажним транспортним засобам автодорогами, які ведуть через пункти пропуску «Дорогуськ–Ягодин», «Гребенне–Рава-Руська», «Медика –Шегині», «Зосін–Устилуг», «Долгобичув–Угринів» та «Корчова-Краківець».

Наприкінці січня Польща отримала відмову від Європейської комісії на своє прохання відновити тарифні квоти для деяких українських продуктів.

Теги по теме
Украина Евросоюз Рынок
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader