Підсумки 21.02: Зустріч на кордоні і сили ворога
Підсумки 21.02: Зустріч на кордоні і сили ворога

Підсумки 21.02: Зустріч на кордоні і сили ворога


Підсумки 21.02: Зустріч на кордоні і сили ворога - Фото 1

Зеленський доручив уряду поїхати на кордон з Польщею; РФ зосередила в Україні сухопутне угруповання у 470 тис. Військових. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.

Український лідер звернувся до польських президента та прем’єра і попросив, щоб ті теж взяли участь у діалозі. Також до участі в зустрічі Україна запросила й представника Єврокомісії. Про це голова держави повідомив у відеозверненні, титрованому польською мовою. Президент звернувся до Єврокомісії та заявив, що необхідно зберегти єдність у Європі, оскільки це є фундаментальним інтересом Євросоюзу. Зеленський зазначив, що готовий також бути на кордоні разом з українським урядом.

Сухопутна частина угруповання російських окупаційних військ на території України зараз становить зараз близько 470 тисяч військовослужбовців. Про це сказав заступник начальника Головного управління розвідки (ГУР) Міноборони генерал-майор Вадим Скібіцький. Окрім того, за його словами, на окупованих територіях з’явився новий компонент військ РФ – розгорнуто угруповання Росгвардії – близько 33 тисячі військовослужбовців. Окрім того, додатково з’явилося угруповання так званого прикриття державного кордону РФ.

Зранку 21 лютого Сили оборони знищили російське повітряне судно – винищувач-бомбардувальник Су-34. Про це повідомив командувач Повітряних сил ЗСУ Микола Олещук. В ЗСУ підкреслили, що українськими воїнами вже збито сім російських літаків за тиждень, що є ударом по іміджу Росії. Росія виробляє Су-34, але небагато. Втрата кожного літака для неї – це дуже серйозно.

Російські пропагандисти та українські канали, які висвітлюють війну, написали про удар Сил оборони по полігону у тимчасово окупованому Трудівському Донецької області 20 лютого та масову загибель окупантів. Загарбники заявили, що на полігоні загинули бійці 36 гвардійської мотострілецької бригади з Забайкалля, повідомляється про щонайменше 60 загиблих. Пишуть про удар касетними боєприпасами із системи HIMARS, коли три роти бригади вишикувалися в полі в очікуванні прибуття генерал-майора Олега Мойсеєва, який командує 29 армією східного округу.

Британське агентство Reuters з посиланням на шість анонімних джерел заявило, що Іран передав Росії близько 400 балістичних ракет власного виробництва. Серед близько 400 ракет є багато одиниць балістичних ракет малої дальності класу “поверхня – поверхня” з сімейства Fateh-110, серед яких і Zolfaghar, заявили виданню три джерела з Ірану. За даними з відкритих джерел, четверте покоління Fateh-110 мають дальність до 400 км, а самі Zolfaghar – до 700 км. Анонімний іранський військовий посадовець заявив Reuters, що було щонайменше чотири постачання ракет і найближчими тижнями “буде більше”. 

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявив, що у них немає інформації про передачу Іраном Росії балістичних ракет, здатних вражати цілі на відстані 300-700 кілометрів. 

До законопроекту про мобілізацію внесли більше 2,5 тисяч правок, повідомив секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки, полковник Служби безпеки України Роман Костенко. Він зазначив, що за попередньою інформацією, оборонний комітет почне напрацьовувати законопроект про мобілізацію до голосування в другому читанні вже наступного тижня.  Відомо, що є кілька ключових моментів у проекті закону про мобілізацію, на яких зосереджені більшість народних депутатів. Серед них, зокрема, електронний кабінет призовника, відстрочка для доглядачів за людьми з інвалідністю та чіткі терміни демобілізації.

Український правозахисник, громадський діяч, дисидент, Герой України, депутат трьох скликань Верховної Ради та співавтор Конституції України Степан Хмара помер на 87-му році життя. Степан Хмара (1937-2024) – Герой України, що за справу незалежності України відсидів у концтаборах за Уралом понад сім років, зокрема 306 днів карцеру.

Посли країн-членів Європейського Союзу в середу, 21 лютого, досягли принципової згоди щодо 13-го пакета санкцій проти РФ за її війну в Україні. Він пройде письмову процедуру і має бути офіційно затверджений 24 лютого. До санкційного списку в межах 13-го пакета Євросоюз додав майже 200 фізичних та юридичних осіб.

Майже дві третини українських біженців хочуть повернутися додому в майбутньому, але загалом частка людей, які мають такі наміри, зменшилася за рік. Серед тих, хто планує повернутися, більше тих, хто перебуває у сусідніх країнах (75%) порівняно з тими, хто знайшов прихисток в інших країнах Європи – далі від України (62%). Основним фактором, який стає на заваді поверненню, називають небезпеку. Інші проблеми, які часто фігурували у відповідях, – відсутність житла і засобів до існування.

Переважна більшість українців (65%) вірять, що війна завершиться поверненням під контроль України всіх територій, включно із Донбасом та Кримом. Зокрема, 14% вірять, що бойові дії будуть перенесені на територію Росії.  72% респондентів погодилися з думкою, що Україна має шукати й дипломатичний шлях завершення війни.



Теги по теме
Украина Россия Владимир Зеленский Польща Смерть Иран Самолет Законопроект граница опрос
Источник материала
loader
loader