У Міжнародний день рідної мови в Україні проведуть онлайн-диктант кримськотатарською
У Міжнародний день рідної мови в Україні проведуть онлайн-диктант кримськотатарською

У Міжнародний день рідної мови в Україні проведуть онлайн-диктант кримськотатарською

Текст для нього написав кримський політв’язень Асан Ахтемов, незаконно заарештований і засуджений окупаційною владою півострова.

21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, в Україні проведуть онлайн-диктант кримськотатарською. Текст для нього написав політв’язень Асан Ахтемов.

Про це у фейсбуку повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Щороку саме цього дня, 21 лютого, кримські татари, розкидані проти своєї волі по всьому світу, беруть участь у написанні диктанту кримськотатарською мовою. 21 лютого 2024 року такий диктант буде проведено вшосте», — написав Чубаров.

За його словами, організатором цієї акції традиційно виступає кримськотатарська громадська ініціатива Nefes («Подих»). Диктант читатиметься о 18.00 за київським часом у прямому ефірі на YouTube каналі та FB-сторінці Nefes.

«З 2022 року ініціатори акції присвячують щорічний онлайн-диктант кримськотатарською мовою членам команди Nefes — першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, громадським активістам Асану Ахтемову та Азізу Ахтемову, яких було незаконно заарештовано в Криму у вересні 2021 року та невдовзі засуджено, відповідно, до 17, 15 та 13 років ув’язнення у колонії суворого режиму. А разом з ними — всім кримськотатарським політв’язням, достойним громадянам та мужнім синам кримськотатарського народу. Цього року текст, який буде пропонований учасникам онлайн-диктанту, надісланий з в'язниці, його написав журналіст, активіст, член команди Nefes, політв'язень Асан Ахтемов», — розповів Чубаров.

Написати диктант можуть усі охочі, незалежно від віку, національності, місця і країни проживання, рівня знання кримськотатарської мови.

Диктант має бути написаний від руки, розбірливо, латиницею або кирилицею (за бажанням).

Після закінчення диктанту охочі можуть надіслати текст (фото або скан) на електронну пошту Nefes (qrm.nefes@gmail.com), обов'язково вказавши ім'я, місто, контактний телефон і посилання на акаунт (фейсбук, інстаграм), до 19-ої  години 22 лютого.

Після завершення прийому написаних робіт текст диктанту латиницею та кирилицею буде опубліковано на сторінках Nefes у соцмережах наступного дня.

Як повідомляв Детектор медіа, згідно з результатами соціологічного дослідження Центру Разумкова, 78% українців вважають українську мову рідною, 74% — престижною.

Читайте також:

  • «Листи до вільного Криму»: В Україні стартувала ініціатива на підтримку кримських політв’язнів

  • «КримSOS» описала 10 хвиль масових затримань активістів у Криму з 2021 року

  • До тимчасово окупованих територій України не має доступу жодна міжнародна організація, — Дмитро Лубінець

Фото: фейсбук Рефата Чубарова

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Крым крымские татары
Источник материала
loader
loader