Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
«Виконавчий наказ США в грудні прямо не націлений на енергетику, але він ускладнив деякі платежі Туреччини за російську нафту, а також платежі Росії за більш широкий спектр турецького експорту», - повідомляє агентство з посиланням на джерела, обізнані із ситуацією.
За інформацією нафтотрейдерів, проблеми з оплатою, подібні до тих, з якими стикнулася Туреччина, вже перервали постачання російської нафти до Індії та ускладнили постачання до Об’єднаних Арабських Еміратів і Китаю.
Росія є найбільшим експортером сирої нафти та дизельного пального до Туреччини. За перші 11 місяців минулого року було поставлено 8,9 млн метричних тонн сирої нафти та 9,4 млн тонн дизпального.
«Після грудня розпочалися проблеми з оплатою. Основна увага приділяється не імпорту нафти, але це викликає занепокоєння. Це не вплинуло на повсякденне функціонування, але нагадує нам, що проблема може виникнути будь-коли», — заявило джерело агентства в турецькій нафтовій промисловості.
Водночас співрозмовник Reuters у російській нафтовій компанії заявив, що російські експортери нафти не отримували платежів від Туреччини протягом двох-трьох тижнів.
Як повідомляв Укрінформ, у вересні минулого року США запровадили санкції проти п’яти турецьких компаній і громадянина Туреччини, звинувативши їх у допомозі Росії в ухиленні від санкцій і підтримці Москви у війні проти України. У лютому цього року уряд Сполучених Штатів оголосив про введення санкцій проти чотирьох міжнародних компаній, а також одного судна, які були залучені до схеми нелегальної торгівлі російською нафтою за цінами, вищими за встановлені ліміти.