Офіс Генпрокурора: Активістів на Майдані вбивали українські правоохоронці, але Росія мала вплив на перебіг подій під час Революції Гідності
Офіс Генпрокурора: Активістів на Майдані вбивали українські правоохоронці, але Росія мала вплив на перебіг подій під час Революції Гідності

Офіс Генпрокурора: Активістів на Майдані вбивали українські правоохоронці, але Росія мала вплив на перебіг подій під час Революції Гідності

Зокрема, в ОГП знають, що під час Революції Гідності 20 співробітників ФСБ кілька разів приїжджали в Україну для «співпраці» із тодішньою СБУ.

Усі злочини та вбивства учасників Революції Гідності в 2013-2014 роках чинили українські правоохоронці за наказом української влади, яка перебувала під значним впливом Росії. Про це сказав на сьогоднішньому брифінгу начальник департаменту у справах Майдану Офісу генпрокурора Олексій Донський, повідомило агентство «Інтерфакс – Україна».

«Якщо хтось хотів би почути, що на Майдані були російські снайпери, російські правоохоронці, то такого немає. Це красива версія, яка не ґрунтується на реальних фактах. Убивали, скоювали насильницькі злочини саме українські правоохоронці, які отримували вказівки від української влади», — сказав Донський.

Разом із цим, за його словами, «РФ мала величезний вплив на ухвалення цих рішень, на весь перебіг подій, які відбувалися під час Революції Гідності».

Донський додав, що у суді прокурори наведуть докази, що такий вплив був.

Крім цього, Донський розповів про підозру 20 співробітникам ФСБ РФ і співробітникам СБУ, «які спільно взаємодіяли в інформаційній діяльності».

Як він пояснив, це була не суто пропагандистська діяльність, а фактично спосіб легітимізації тих протиправних дій, які українська влада наказувала чинити.

«20 співробітників ФСБ, серед яких п’ятеро генералів, кілька разів приїжджали в Україну і спільно зі співробітниками СБУ робили відповідні інформаційні матеріали, які ставали підставою для вчинення тих чи інших злочинних дій», —  сказав начальник департаменту у справах Майдану ОГП.

Читайте також:

  • «Революція гідності — це рубікон, який розділяє два абсолютно різні періоди в українській самостійності»
  • 10 років після Революції гідності. У Києві готують низку заходів із вшанування героїв Майдану
  • «Слідство.Інфо»: Із понад 300 суддів, причетних до утисків активістів Революції гідності, 170 досі працюють у судовій системі

Як раніше писав «Детектор медіа», Державне бюро розслідувань поінформувало про результати свого розслідування «справ Майдану» станом на зараз: за чотири роки за матеріалами ДБР було повідомлено 239 підозр, до суду направили 117 обвинувальних актів щодо 211 осіб.

Фото: скриншот

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Россия Майдан
Источник материала
loader
loader