Приєдналася до коаліції НАТО: Угорщина допомагатиме розміновувати Україну
Приєдналася до коаліції НАТО: Угорщина допомагатиме розміновувати Україну

Приєдналася до коаліції НАТО: Угорщина допомагатиме розміновувати Україну

Подібну інформацію було оприлюднено пізно ввечері 15 лютого. Про це повідомив угорський міністр оборони Криштоф Салай-Бобровніцький.

Угорщина доєдналася до коаліції НАТО

Нарада країн Північноатлантичного альянсу відбулася у Брюсселі 15 лютого. Відомо, що під час зустрічі було підписано угоду про створення Коаліції з протимінної діяльності.

В Україні одним із найнагальніших завдань, що впливає на повсякденне життя населення, – це розмінування,
– наголосив глава оборонного відомства Угорщини.

За його словами, сили оборони Угорщини роблять свій внесок у діяльність коаліції на чолі з Литвою, уже проводячи навчання з розмінування.

Які ще важливі коаліції ухвалено: останні новини

  • Нещодавно стало відомо, що Литва і ще 20 країн затвердили коаліцію з розмінування України. За попередньою інформацією, в артилерійській коаліції першим внеском будуть боєприпаси 155 мм, а в безпілотній – БпЛА і протидронні системи. Про це заявив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.
  • Водночас очільник оборонного відомства Великої Британії Грант Шаппс заявив, що його країна разом із Латвією очолить безпілотну коаліцію. За його словами, Україні нададуть "можливості, необхідні їй для захисту та перемоги у цій війні. Зокрема, Велика Британія поставить Україні ще тисячі дронів у рамках свого пакета вартістю 200 млн фунтів.
  • Зокрема, Німеччина приєдналась до бронетанкової коаліції з підтримки України. Берлін має передати ЗСУ у 2024 році у 3 – 4 рази більше артилерійських боєприпасів, ніж у 2023-му. Німеччина планує спрямувати 3,5 мільярда євро на виробництво боєприпасів.
  • Ба більше, Канада виділить 44 мільйонів доларів на Коаліцію з розвитку потенціалу ВПС України. Кошти будуть спрямовані на забезпечення постачання відповідного обладнання та матеріалів для винищувачів F-16. Йдеться про запасні частини, станції озброєння, авіонічні компоненти й боєприпаси.
  • Також раніше було підписано угоду про співпрацю державами-учасницями ІТ-коаліції. До неї увійшли Естонія, Люксембург, Бельгія, Данія, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Нідерланди та Україна. У Міноборони України заявили, що це перша подібна Угода у межах коаліцій спроможностей.
Теги по теме
НАТО Венгрия
Источник материала
loader
loader