У відповідь на запит «Детектора медіа» Telegram заявив, що ФСБ РФ не має доступу до даних його користувачів
У відповідь на запит «Детектора медіа» Telegram заявив, що ФСБ РФ не має доступу до даних його користувачів

У відповідь на запит «Детектора медіа» Telegram заявив, що ФСБ РФ не має доступу до даних його користувачів

У відповіді на наш запит представник Telegram також наголосив, що месенджер був створений спеціально для того, щоб уникнути російського стеження.

Telegram є безпечним для користувачів, зокрема й в Україні, і ФСБ РФ не має доступу до їхніх даних. Про це йдеться у відповіді на запит «Детектора медіа», який ми надіслали компанії під час підготовки публікації про телеграм-канали, що сповіщають про повітряні тривоги в Україні, а також про те, якою повинна бути державна комунікація з питань безпеки.

У своїй відповіді представник компанії Telegram Ремі Вон заперечив зв'язок з Росією та можливість доступу російських спецслужб до даних месенджера.

«У статті Telegram називається російським месенджером. Це неправда, — йдеться у відповіді. — Telegram не має співробітників, обладнання чи офісів у Росії. Telegram базується в Дубаї і ніколи не розроблявся російською компанією. Хоча ідея Telegram народилася, коли його засновник Павло Дуров ще проживав у Росії, месенджер був задуманий спеціально для того, щоб уникнути російського стеження.

У статті також стверджується, що є численні приклади доступу ФСБ до даних Telegram. Це неправда. Telegram був створений спеціально для захисту користувачів від російського стеження. Його засновника вислали з Росії ще до виходу Telegram за захист даних українців. Telegram є і завжди був безпечним для українців та користувачів у всьому світі. Про захист даних користувачів будь-якою ціною засновник Telegram розповів тут».

Читайте також:

  • Влада не збирається забороняти в Україні Telegram, хоча все ще не знаходить способів його регулювання
  • П’ять кроків, які допоможуть зрозуміти, які телеграм-канали просувають російський порядок денний
  • Герасим’юк: регулювання онлайн-простору – це світова тенденція
  • Такий зручний, але небезпечний: неприємна правда про телеграм

Нагадаємо, результати дослідження, проведеного українським сервісом Telemetrio наприкінці 2023 року, засвідчили, що в Україні діє понад 33 тисячі активних телеграм-каналів із сумарною кількістю 282,6 млн підписників. При цьому Україна — на шостому місці у світовому списку за кількістю каналів з понад 1 млн підписників. У 2023 році переважна більшість громадян України споживала новини із соціальних мереж — 76%, і телеграм залишається основною соцмережею для отримання новин під час війни. 

Зокрема, українці активно послуговуються анонімними телеграм-каналами, які моніторять пуски російських ракет та «шахедів» під час повітряних тривог, проте не є офіційними. Однак недавнє опитування представників комунікаційної галузі, проведене «Детектором медіа», показало: більшість із них вважають, що про такі речі, як повітряні атаки, мають попереджати офіційні джерела.

Згідно з дослідженням ІМІ, найпопулярніші в українському сегменті телеграм-канали поширюють фейки та маніпулюють на темі мобілізації, яка є чутливою для українців. Також, як повідомляв раніше «Детектор медіа», анонімні телеграм-канали поширюють фейки в тіктоку для залучення аудиторії.

Проте телеграм в Україні є настільки популярним, що українське суспільство фактично стало «заручником» цього застосунку російського походження. А на основі анонімних телеграм-каналів існує ціла інформаційна «армія» для війни з внутрішніми опонентами чинної влади або її критиками. Все дійшло до того, що ці анонімні телеграм-канали влаштовують «розіграші» професійним журналістам і вважають себе конкурентами журналістів. Чому це не так, читайте в аналітичній колонці Олександра Морського для «Детектора медіа».

Фото: Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
ФСБ
Источник материала
loader
loader