ЮНЕСКО: Україні знадобиться десять років і дев’ять мільярдів доларів, щоб відновити культурні об’єкти, знищені РФ
ЮНЕСКО: Україні знадобиться десять років і дев’ять мільярдів доларів, щоб відновити культурні об’єкти, знищені РФ

ЮНЕСКО: Україні знадобиться десять років і дев’ять мільярдів доларів, щоб відновити культурні об’єкти, знищені РФ

Навмисне руйнування об’єктів культурної спадщини, в тому числі релігійних споруд та артефактів, може бути прирівняне до воєнного злочину.

Україні знадобиться майже 9 мільярдів доларів, щоб протягом наступного десятиліття відновити свої культурні об’єкти та туристичну індустрію після широкомасштабного вторгнення Росії. Про це заявили в Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), повідомляє Associated Press.

За оцінками організації, взаємопов’язані культурний і туристичний сектори країни втратили понад 19 мільярдів доларів доходу через повномасштабне вторгнення. Бойові дії пошкодили 341 культурний об'єкт по всій Україні, зокрема, у Києві, Львові та Одесі. Загальна вартість руйнувань цих культурних об'єктів, а також тисяч інших культурних цінностей по всій країні становить близько 3,5 мільярдів доларів.

  • Читайте також: В Україні запустили цифровий Реєстр зруйнованих об’єктів культурної спадщини

«Одним з таких об'єктів, що зазнали серйозних пошкоджень, є Одеський кафедральний собор», — говорить голова офісу ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі.

В ЮНЕСКО стверджують, що навмисне руйнування об'єктів культурної спадщини, в тому числі релігійних споруд та артефактів, може бути прирівняне до воєнного злочину.

Як повідомляв «Детектор медіа», 21 липня 2023 року ЮНЕСКО засудило атаки РФ на історичний центр Одеси, які спричинили пошкодження будівель культурного значення. Тоді в установі зазначили, що «цей напад стався лише через два тижні після удару, який зруйнував історичну будівлю у Львові, і є другим на сьогоднішній день на території, що охороняється відповідно до Конвенції про всесвітню спадщину, в порушення Гаазької конвенції 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройного конфлікту». 

24 липня ЮНЕСКО засудило чергову російську ракетну атаку на історичний центр Одеси, здійснену проти ночі 23 липня, та повідомило, що найближчими днями направить у місто місію для попереднього оцінювання збитків. Внаслідок цієї атаки, зокрема, було напівзруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор — перший та головний православний храм Одеси, заснований у 1794 році.

У листопаді 2023 року ЮНЕСКО засудила ракетну атаку військ Росії по Одесі, внаслідок чого було пошкоджено будівлю Національного художнього музею. 

Читайте також:

  • Під «блакитним щитом» і в списку ЮНЕСКО. Як намагаються захистити пам’ятки культури в умовах війни

  • Росіяни скинули три авіабомби на пам’ятку національного значення Кам’янська Січ

  • Російською ракетою пошкоджено найбільшу у світі пам'ятку конструктивізму — харківський Держпром

На фото Спасо-Преображенський кафедральний собор в Одесі

Фото: сайт Одеської міськради

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
война российская агрессия
Источник материала
loader
loader