Гетманцев: У 2023 році міжнародні компанії сплатили до держбюджету 8,4 млрд грн «податку на Google»
Гетманцев: У 2023 році міжнародні компанії сплатили до держбюджету 8,4 млрд грн «податку на Google»

Гетманцев: У 2023 році міжнародні компанії сплатили до держбюджету 8,4 млрд грн «податку на Google»

У 2022-му сплата цього податку забезпечила надходження до держбюджету 4,3 млрд грн.

За підсумками четвертого кварталу 2023 року міжнародні компанії, які надають електронні послуги, задекларували до сплати понад 2,5 мільярда гривень «податку на Google» та вже перерахували до державного бюджету 2,17 млрд грн з цієї суми.

Про це голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев повідомив у телеграмі, пише «Цензор.нет». 

«96 поданих декларацій забезпечать надходження до бюджету на суму 2,51 млрд грн (30,1 млн євро та $34,4 млн). Щодо третього кварталу сума надходжень збільшилась на 421 млн гривень», — написав Гетманцев.

За словами очільника парламентського комітету, найбільшими платниками цього податку у четвертому кварталі 2023 року стали Google, Sony, Etsy, Apple, Meta Platforms, Wargaming Group, Netflix.

«Для тих, хто вже традиційно стежить за сервісом OnlyFans, зазначимо, що компанія за надання послуг на території України у 2023 році нарахувала та сплатила $1,27 млн», — додав Гетманцев.

«Цензор.нет» підрахував, який обсяг коштів надійшов до держбюджету у 2023 році від сплати «податку на Google». За даними видання, у минулому році міжнародні компанії, що надають електронні послуги, сплатили понад 8,4 млрд грн цього податку.

У 2022 році від сплати «податку на Google» до держбюджету надійшло 4,3 млрд грн.

Читайте також:

  • Плюс 20%. Пояснюємо, як і хто повинен платити ПДВ на фейсбук-рекламу

Нагадаємо, вперше про оподаткування технологічних гігантів — Meta, Google, Apple, Netflix та інших — в Україні заговорив в листопаді 2019 тоді ще керівник комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

3 червня 2021 року президент Володимир Зеленський підписав ініційований головою фінансового комітету Данилом Гетманцевим закон №1525-ІХ. Він запровадив двадцятивідсотковий податок на додану вартість на онлайн-послуги, які компанії-нерезиденти, які не зареєстровані в Україні офіційно платниками податків, надають українським користувачам.

Фото: скриншот

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Apple Sony Google Netflix
Источник материала
loader
loader