Повномасштабна війна з росією стала каталізатором безпрецедентно швидкого технологічного прогресу української армії. Україна має в першу чергу розраховувати на себе стосовно виробництва зброї, а не лише на партнерів. Про це заявив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський в інтерв'ю для видання ZDFheute Nachrichten.
«Коли йде війна з таким розмахом, такої війни з часів Другої світової ще не було і з такою тривалістю. Адже всі операції, які проводилися, вони тривали кілька місяців. Звичайно, що цієї зброї недостатньо, її просто не вистачає. І навіть та зброя, яка використовується, вона має фізичний термін використання. Будь-який ствол має знос. Він може випустити конкретну кількість снарядів, після чого його треба змінювати. Це війна не лише людей, а й економіки», – сказав Головком.
Він також додав, що Україна розраховує на економіку західних партнерів: «Економіка колективного Заходу має нам також допомагати. Тому що ми воюємо і використовуємо найцінніше, що маємо – це наших людей, цвіт нашої нації. Немає ззовні допомоги – треба запускати власне виробництво. Це вже в процесі, треба збільшувати обсяги виробництва. Тому що ми, в першу чергу, маємо розраховувати на себе, а не лише на партнерів».
Крім того, за його словами, під час війни активно застосовуються наземні роботизовані платформи та модулі з дистанційним управлінням. Це дозволяє зберігати життя українських військовослужбовців.
«Дрони переміщуються фактично по всій смузі бойових дій. Ця війна значно підвищує значення технологічного прогресу в Збройних силах і в самому процесі збройної боротьби. Ми вже бачимо і для нас це не новина використання наземних роботизованих платформ. Використання модулів, які керуються дистанційно, що дає можливість зберегти життя наших військовослужбовців. Тобто війна переходить в нову стадію», - сказав Сирський.
varta1.com.ua: Новини
Ілона Мартинюк