Макрон не найсміливіша людина у світі. Таку думку 24 Каналу висловив колишній співробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов, зауваживши, що коли почалася війна, французький президент відвідав Україну одним з останніх.
Чому Макрон відклав поїздку до України
Президент Франції вперше прибув до Києва влітку 2022 року, коли там вже побували чи не всі світові політики. Він справді боявся, що прилетить ракета чи відбудеться масований удар.
До того ж він вже бачив, як під час перебування в Україні генсека ООН Антоніу Гутерреша, росіяни запустили по Києву ракету. Тому фактор страху не варто відкидати.
Однак у Макрона, окрім цього, є свої внутрішні проблеми. Недавно у Франції відбулася зміна уряду, призначений новий прем'єр. Вже були скандали з новими міністрами. Тож, можливо, Макрон просто не може зараз поїхати в Україну, бо має неврегульовані питання,
– зауважив Сергій Жирнов.
Ба більше, ця поїздка – зовсім не туристична. Макрон розуміє, що їде не просто, щоб поговорити з Володимиром Зеленським і подивитися, що відбувається. Якщо він вже їде, то має мати конкретні рішення, документи, бюджети.
"Можливо, є щось не допрацьоване, тому він вирішив відкласти поїздку доти, доки Франція не матиме чогось конкретного", – зауважив Жирнов.
Співпраця України та Франції: актуальні новини
- На початку лютого в Києві перебувала французька делегація. Сторони обговорювалибезпекову угоду, про яку раніше повідомляв Еммануель Макрон. Також вдалося узгодити позиції щодо певних елементів цього документа. В Офісі Президента подякували французькій стороні за постійну допомогу та додали, що двосторонню безпекову угоду незабаром підпишуть.
- Раніше президент Франції анонсував, що приїде в Україну та сам підпише цей документ.Також він обіцяв надати нашій державі близько 40 ракет дальнього радіуса дії Scalp і кілька сотень бомб. З усіма відповідними розпорядженнями Макрон мав відвідати Київ у лютому 2024 року.
- Макрон неодноразово наголошував, що Франція підтримуватиме Україну доти, доки це буде потрібно. Під час нещодавнього виступу у Швеції, він акцентував на необхідності надати Києву допомогу у вигляді зброї, амуніції та військового вишколу для ЗСУ. Дотримуватись такої позиції Макрон закликав всю Європу.