Як передає Укрінформ, про це йдеться в заяві Антоніу Гутерреша, поширеній у понеділок.
Зазначається, що групу створено після консультацій з генеральним комісаром UNRWA Філіпом Лаццаріні. Вона «має оцінити, чи робить агентство все, що в його силах, для забезпечення нейтралітету й реагування на звинувачення в серйозних порушеннях, коли такі з'являтимуться».
Катрін Колонна співпрацюватиме з трьома дослідницькими організаціями: Інститутом Рауля Валленберга у Швеції, Інститутом Крістіана Міхельсена в Норвегії та Данським інститутом з прав людини.
Група розпочне роботу 14 лютого і, як очікується, подасть проміжний звіт генеральному секретареві наприкінці березня, а остаточна доповідь має бути завершена до кінця квітня.
Експерти групи мають, зокрема, визначити, механізми та процедури, що застосовуються агентством для забезпечення нейтральності та реагування на звинувачення в порушенні цього принципу, а також виробити відповідні рекомендації UNRWA.
Ця незалежна зовнішня перевірка здійснюватиметься паралельно з розслідуванням, яке проводить Управління служб внутрішнього нагляду ООНза звинуваченнями в причетності 12 співробітників UNRWA до нападів ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.
Гутерреш у заяві наголосив, що співпраця ізраїльської влади, яка висунула ці звинувачення, матиме вирішальне значення для успіху розслідування.
Як повідомляв Укрінформ, близько двох десятків країн призупинили фінансування UNRWA на час розслідування. Серед них – США, Велика Британія, Нідерланди, Італія, Німеччина, Австралія, Швейцарія.
Раніше Гутерреш закликав низку країн-донорів відновити фінансування UNRWA після інформації про причетність окремих його співробітників до дій ХАМАС. Також він зазначив, що агентство проводить внутрішнє розслідування, й винуватці будуть притягнуті до відповідальності.