Один з найбільших обмінів полонених: хто міг змусити Росію піти на це
Один з найбільших обмінів полонених: хто міг змусити Росію піти на це

Один з найбільших обмінів полонених: хто міг змусити Росію піти на це

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі та льотчик-інструктор Роман Світан, зауваживши, що обмін полоненими – складний процес. Взагалі переважно вони відбуваються після завершення воєн.

Як вдалося провести обмін

Як припустив Світан, зазвичай про процес обміну полоненими домовляються розвідки країн. Але тут цілком можуть приєднувати треті країни, яким вигідно організовувати такі процеси. У такому разі є майже 100% гарантія, що процес відбудеться чітко і без сюрпризів.

Думаю, що за цим обміном можуть стояти близькосхідні країни. До прикладу, Об'єднані Арабські Емірати або ж Саудівська Аравія. Чи то й ж Катар. Нам це вигідно. І це також є перемогою наших дипломатії та наших партнерів,
– сказав Світан.

У будь-якому випадку, як би не вдавалося домовлятися про обмін, це завжди добре. Адже Україна повертає своїх захисників живими. І це – найголовніше досягнення.

Обмін полоненими: коротко

  • 31 січня стало відомо, що Україна повернула 207 наших людей в рамках масштабного обміну полоненими. Йдеться як про військових, так і про цивільних.
  • В Головному управлінні розвідки розповіли, що вдалося звільнити представників різних підрозділів ЗСУ, ДПСУ, ТрО, Нацполіції тощо. Серед них були й ті, хто захищав Маріуполь. Попри те, ще багато оборонців залишаються в полоні. І робота над їх звільненням триватиме.
  • Сам обмін мав відбутися 24 січня. Але він зірвався через падіння Іл-76 під Бєлгородом. Тоді окупанти розповідали, що на цьому літаку перебували 65 українських захисників. Україна зверталася із запитом щодо передачі тіл. Але Росія не погоджується на це. Загалом є питання, чи дійсно ці люди перебували на борту того Іл-76.
Теги по теме
Украина – Россия
Источник материала
loader
loader