Відповідне соціологічне опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології. Як з'ясувалося, найнижчий рівень етнічних упереджень зафіксували як до самих українців, так і до поляків.
До мешканців яких країн ставляться найгірше
Не складно здогадатися, який саме результат. Але про все по черзі. Отже, соціологічне опитування продемонструвало, що 80% учасників не впустили б до України росіян навіть у туристичних цілях.
Українцям поставили питання, наскільки вони готові допустити близькі стосунки з представниками різних етнічних груп. Шкала була такою:
- Як членів своєї родини – 1.
- Як близьких друзів – 2.
- Як сусідів – 3.
- Як колег по роботі – 4.
- Як жителів України – 5.
- Як гостей України – 6.
- Не пускав би в Україну – 7.
Відповідно, перший пункт передбачає мінімальну соціальну дистанцію, а останній – максимальну.
За результатами опитування, українці найкраще ставляться до україномовних українців. Після них ідуть поляки, російськомовні українці, канадці й американці. Менш прихильними респонденти були до французів та євреїв-жителів нашої країни. А от на передостанніх місцях – африканці, роми, росіяни, котрі проживають в Україні та білоруси-мешканці України.
Натомість найгірше опитані українці ставляться до росіян, котрі мешкають у Росії. 80% респондентів заявили, що не впустили б росіян з країни-агресорки до України навіть з туристичною метою.
У Київському міжнародному інституті соціології зауважили, що з 2021 по 2022 роки рівень ксенофобії дещо зріс. Сталося це через погіршене ставлення до росіян, а також білорусів. А от за минулий рік – дещо знизився. Це пов'язано з покращенням ставлення до союзників нашої держави – канадців, американців, німців, а також французів.
Звернімо увагу, що наприкінці 2023 року опублікували результати іншого соціологічного опитування. Вони продемонстрували, що майже 90% наших земляків вірять у те, що Україна здобуде перемогу над Росією. Причому абсолютно впевнені у цьому – 60% українців.