Більшість громадян переконані, країна на сьогоднішній день іде шляхом об’єднання і подолання суперечок.
Більшість українців – 69% – вважають, що громадяни України долають суперечності і гуртуються як політична нація. Про це свідчать результати , яке оприлюднив Київський міжнародний інститут соціології в понеділок, 22 січня.
Намагання організувати внутрішній розбрат та поляризувати українців за можливими лініями розколу залишається одним із основних інструментів Росії у війні проти України, зазначають соціологи.
За даними КМІС, у 2020 році тільки 35% українців вважали, що країна йде шляхом об’єднання, а 58%, навпаки, тодішню ситуацію сприймали як рух до розколу.
“Після широкомасштабного вторгнення погляди українців кардинально змінилися. На кінець 2023 року більшість українців – 69% – дотримувалися думки, що українці потроху долають суперечності та йдуть шляхом до згуртованої політичної нації. Частка тих, хто бачить поглиблення суперечностей і розкол, скоротилася до 25%. Решта 6% не змогли визначитися зі своєю думкою”, – йдеться у повідомленні.
У всіх регіонах більшість населення вважає, що українці долають внутрішні суперечності і йдуть шляхом згуртування. Відносно більше таких на заході (74%) і в центрі (69%).
На півдні та сході переконлива більшість бачить згуртування в єдину політичну націю (відповідно 66% і 65%).
Крім того, незважаючи на мову спілкування вдома, більшість респондентів вважають, що внутрішні суперечності долаються українцями.
Серед українськомовних респондентів частка таких респондентів дещо вища (75%), проте і серед російськомовних респондентів більшість (60%) оптимістичні щодо єднання українців.
Як ми вже писали, за даними соцопитування, українською вдома розмовляє 65% жителів країни.