Помер маріупольський журналіст, якого дивом урятували після того, як окупанти зруйнували його будинок
Помер маріупольський журналіст, якого дивом урятували після того, як окупанти зруйнували його будинок

Помер маріупольський журналіст, якого дивом урятували після того, як окупанти зруйнували його будинок

Юрій Некрасовський, який вважався у Маріуполі людиною-легендою, отримав на Київщині нове житло, але прожив у ньому лише два дні.

На Київщині помер маріупольський журналіст, письменник та інженер Юрій Некрасовський. Про це з посиланням на сайт 0629.com.ua повідомив Інститут масової інформації.

Повномасштабне російське вторгнення Юрій Некрасовський зустрів у Маріуполі, у своїй квартирі. Уже в перші дні ворожого нападу дев'ятиповерховий будинок, де він мешкав, спалили росіяни. Реліквії, величезна філателістична колекція — згоріли, кіт Некрасовського загинув. Самого журналіста врятували сусіди, донесли до укриття. Там він ледве не загинув від голоду, в нього не було сил ходити.

Згодом друзі допомогли доставити його до лікарні, де окупанти облаштували військовий шпиталь. 

«Я став заручником у росіян і голодував майже два тижні. Цей кошмар (мерзотники з російської адміністрації це називали “харчуванням”) — один раз на день, о 16:00, у вигляді однієї склянки пійла з чотирьох-п'яти макаронів, двох-трьох шматочків картоплі, 100 грамів хліба (причому далеко не завжди; гадаю, могли розікрасти) і гарячої води (теж 100 грамів), навіть без солі. Можна було за два-три тижні померти з голоду, чого я сам уже хотів. З голоду я втратив 14,5 кг ваги, вже нічого не відчував», — розповідав Юрій Некрасовський про ті страшні дні 2022 року.

Юрій Некрасовський був першим у місті, хто започаткував туристичний клуб і став розвивати туризм: спочатку на заводі «Азовмаш», а потім і на міському рівні.

У лікарні, куди сусіди принесли Некрасовського, його випадково зустріла знайома туристка. Вона допомогла знайти друзів, які вивезли його на підконтрольну Україні територію.

«Юрій Некрасовський помер 7 січня у своєму новому житлі. Йому виділили окремий модульний будиночок за 40 км від Києва. Ці модульні будинки побудували американці для переселенців зі сходу. До будиночка Некрасовський отримав і невелику земельну ділянку. Збирався писати книгу спогадів. Але прожив у своєму новому домі лише два дні», — розповіли на сайті 0629.com.ua.

Останню книгу «Огненное столетие» Юрій Некрасовський присвятив 100-річчю комбінату імені Ілліча.

«Детектор медіа» висловлює щире співчуття рідним, близьким та колегам Юрія Некрасовського.  

Раніше повідомлялося, що на фронті загинув засновник і редактор рівненського видання «Горинь.інфо» Тарас Давидюк. Президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні 2 грудня згадав полеглого на війні військового, активіста і журналіста Тараса Давидюка.

Фото: 0629.com.ua 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
война российская агрессия Смерть Мариуполь
Источник материала
loader
loader