Про це повідомляє НАЗК, передає Укрінформ.
Перелік поповнився майже на 150 компонентів та містить п’ять нових елементів від снарядів (9M544) російської РСЗВ “Торнадо-С” і 137 компонентів від іранського БПЛА Mohajer-6. Загалом база вже налічує понад 2750 компонентів.
Саме використовуючи “Торнадо”, росіяни регулярно обстрілюють житлові квартали у прифронтових областях України - Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Харківській, Донецькій. А іранські БПЛА Mohajer-6 активно застосовуються агресором для розвідки та коригування ударів по українських військових на фронті та критичній інфраструктурі в містах, ідеться в повідомленні.
НАЗК отримує багато відгуків від українських військових та міжнародних партнерів стосовно користі бази як інструменту демілітаризації РФ.
Агентство висловлює вдячність українським військовим, які захоплюють цю зброю, а також Київському науково-дослідному інституту судових експертиз та іншим дослідницьким центрам, за дослідження та ідентифікацію компонентів.
Докладніше про проєкт “Іноземні компоненти у зброї” можна дізнатися за посиланням.
Роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з російських санкцій.
Зокрема НАЗК ідентифікує компанії, що постачають електронні компоненти в РФ.
Як повідомляв Укрінформ, розслідування The Insider показало, що низка компаній із США, Японії, Південної Кореї, Німеччини, Італії, Фінляндії, Естонії, Латвії, Литви, Австрії та Сербії продовжують попри санкції продавати в РФ верстати й компоненти для виробництва танків “Прорив” та “Армата”.