Російський активний наступ може тривати до березня: чого чекати після виборів Путіна
Російський активний наступ може тривати до березня: чого чекати після виборів Путіна

Російський активний наступ може тривати до березня: чого чекати після виборів Путіна

Ймовірно, активізація російської армії пов'язана з президентськими виборами, які відбудуться у Росії навесні 2024 року. Ексспівробітник СБУ Іван Ступак сказав 24 Каналу, чи зміниться ситуація на фронті після виборів.

Стратегія України

У росіян дедлайн до 14 березня, коли Владіміра Путіна вп'яте оберуть президентом. Ймовірно, після інавгурації "нового" президента на Росії відбудеться гібридна або часткова мобілізація.

Щось такого типу 100% відбудеться, але Путін постійно бреше про те, що нібито в Росії втрат немає й всі цілі так званої "сво" будуть досягнуті,
– наголосив Ступак.

Під час повномасштабного вторгнення були різні фази. Спершу наступали росіяни, але у травні 2022 року противник видихнувся. Потім з червня 2022 року розпочалася операція Збройних Сил України, яка завершилася у жовтні.

З офіційних повідомлень відомо, що зараз Україна будує лінії укріплень.

Тримати оборону простіше, ніж наступати. Я бачу стратегію наступним чином. Створюються лінії оборони, щоб знищувати російські війська та наступальний потенціал ворога й водночас нарощувати виробництво власної техніки. Хочу вірити, що така тактика допоможе й впровадиться в життя,
– мовив ексспівробітник СБУ.

Все в комплексі

"Моя особиста оцінка, активний наступ росіян може тривати до березня, ґрунтуючись з того, що я бачу, й оперуючи тим, що ми знали раніше. Плюс сюди додаються вибори", – зазначив Ступак.

Він зауважив, що у Росії багато людей сприймають вибори як джерело заробітку. Кремлівські піарники та політтехнологи розуміють, що успіхи на фронті підіймають рейтинг диктатора.

Я думаю, що Кремль активно тисне на військових та вимагає результат. Адже напередодні виборів це буде добре сприйнято й в Путіна буде хороший настрій,
– мовив ексспівробітник СБУ.

Водночас російських військових мотивують орденами, медалями та нагородами. В комплексі все це впливає на активізацію армії країни-агресора на фронті. Навіть самі росіяни визнають, що певні атаки мають виключно політичну мету.

"Політики змушують гнати військо вперед", – додав Ступак.

Оперативна ситуація на фронті

  • Російські війська цілодобово наступають у районах Куп'янська, Кремінної та Бахмута, але зазнають значних втрат. Водночас окупанти почали перекидати резерви під Синьківку на Харківщині.
  • Бахмутський напрямок залишається надзвичайно важливим для російських загарбників. Тому на цій ділянці фронту окупанти зосереджують основні зусилля і для ведення штурмових дій застосовують найбільш боєздатні підрозділи.
  • Вночі 21 грудня снайпери 8-го окремого полку ССО виявили російську розвідувальну групу на Куп'янському напрямку. Окупанти рухалися у напрямку позицій українських підрозділів. Захисники успішно ліквідували російських розвідників.
Теги по теме
Украина – Россия
Источник материала
loader
loader