Єврокомісія відсторонюється від цього: як вирішити проблему на польсько-українському кордоні
Єврокомісія відсторонюється від цього: як вирішити проблему на польсько-українському кордоні

Єврокомісія відсторонюється від цього: як вирішити проблему на польсько-українському кордоні

Про це 24 Каналу розповів головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус, прокоментувавши ситуацію на польсько-українському кордоні.

Польща та Україна є демократіями, тому для розблокування кордону доведеться проходити відповідні процедури. Це вимагає більшого часу. Все має відбутися згідно з законом.

В мене також частково було сподівання, що вдасться швидко вирішити проблему. Не вийшло. Це не означає, що Туск та уряд будуть підтримувати протестувальників. В цілому протестувальники своїми діями шкодять не лише Україні, але й підривають європейське законодавство. Адже фактично вони створюють так зване квазікількісне обмеження, яке забороняється європейським законодавством. Тут виходить, що країна ЄС підриває законодавство ЄС,
– сказав Ус.

Блокування кордону з Україною впливає і на інші держави. До прикладу, німецькі виробники не отримують ізольовані проводи та свічки запалювання, які використовують для виробництва автомобілів. Це посилить тиск на Польщу.

Єврокомісія відсторонилася

Як наголосив Ус, на жаль, Єврокомісія поки абстрагується від цієї ситуації. Так само там не завжди належно реагують на дії тієї ж Угорщини, яка регулярно "вставляє палки в колеса" Україні.

З тою ж Угорщиною ми жодного разу не чули від ЄС, що є процедура відсторонення від права на голос. Це питання до ЄС і до інституцій ЄС. Чому там утримуються від законних засобів впливу? Чому вони не хочуть йти на загострення? Якщо є певний інструментарій, то потрібно ним користуватися,
– підкреслив Ус.

Зрештою є сподівання, що ситуація на кордоні вирішиться на користь України. Хоч і законний шлях буде довшим, але він допоможе легально завершити ці протести.

Ситуація на кордоні з Польщею: коротко

  • 6 листопада 2023 року польські перевізники почали блокувати кордон. Вони були незадоволені транспортним безвізом, який Україна отримала після початку повномасштабної війни. Також їм не подобається, що польські перевізники мають ставати в електронну чергу в Україні. Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск в грудні обіцяврозв'язати питання блокади кордону.
  • До прикладу, війт прикордонного Дорогуська ще 11 грудня заборонив протестувальникам блокувати дорогу. Однак вони отримали дозвіл від крайового суду в Любліні.
  • Тепер протестувальники анонсували, що відновлять блокування пункт пропуску "Ягодин – Дорогуськ". Це має початися 18 грудня близько 15:00.
Теги по теме
война Польща Новости политики
Источник материала
loader
loader