Авторитетніша за Угорщину: які перепони на шляху до ЄС Україні може створити Австрія
Авторитетніша за Угорщину: які перепони на шляху до ЄС Україні може створити Австрія

Авторитетніша за Угорщину: які перепони на шляху до ЄС Україні може створити Австрія

Кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський висловив думку 24 Каналу щодо того, що Відень раніше гальмувала процес вступу України до Євросоюзу. Зараз порядок денний Австрії щодо цього питання повернувся.

Може стати перешкодою

Він нагадав, що у 2022 році керівництво Австрії висловлювалось проти надання Україні статусу кандидатства щодо членства в ЄС.

Знову подібні заяви прозвучали від Відня напередодні саміту лідерів ЄС, який відкрився 14 грудня. Високопосадовці з Австрії, заявили, що можуть заблокувати перехід України на нову сходинку у відносинах з Євросоюзом.

Проте і надалі Австрія може стати країною-перешкодою на нашому європейському шляху. А також виступати проти ухвалення рішень на кшталт санкційного пакета проти Росії або пакетів допомоги Україні.

"Варто розуміти, що Австрія авторитетною державою в Європі, і її вето може бути вагомішим, ніж вето Угорщини. Тому Україні потрібно працювати в цьому напрямку. Зокрема шукати союзників в Європейському Союзі", – зазначив кандидат політичних наук.

Потрібні союзники

Таким союзником може стати Німеччина, адже Олаф Шольц продемонстрував свій вплив. Саме він напередодні голосування на саміті лідерів ЄС щодо переговорів про членство України в ЄС, мав розмову з Віктором Орбаном.

Це Шольц придумав варіант, щоб Орбан покинув залу засідань і фактично утримався від голосування,
– нагадав Станіслав Желіховський.

Саме по цьому напрямку, за його словами, варто працювати українській дипломатії та політикам, щоб мати в майбутньому можливість обійти пастки, які можуть поставити країни в Європейського Союзу.

Позиція Австрії щодо вступу України до Євросоюзу

  • У червні 2022 року Австрія висловилась, на яких умовах може підтримати надання Україні статусу кандидата щодо членства в Європейському Союзі. Вже тоді з боку офіційного Відня звучали суперечливі заяви. Мовляв, Україна "не заслуговує" на статус кандидата до вступу в ЄС, що Києву потрібно ще зачекати.
  • Зокрема Австрія посилалась на надання разом з Україною "зеленого світла" щодо вступу в ЄС Молдові та країнам Західних Балкан. Також мовилось, що Україна є "недостатньо реформованою", має проблеми з корупцією.
  • Напередодні саміту лідерів ЄС 14 грудня 2023 року, Австрія знову виступила проти привілеїв для України щодо вступу до ЄС. Йшлося про рівні можливості для цього також для Молдови, а також Боснії і Герцоговини.
  • Крім того, Австрія висловлювала незадоволення щодо 12-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Також звучали погрози щодо блокування 12-го пакету санкцій ЄС проти Росії. Наразі погрози Відня залишились на рівні риторики, і новий пакет санкцій був узгоджений.
Теги по теме
Евросоюз Австрия
Источник материала
loader
loader