Російський суд залишив чинним вирок кримському журналісту Аметову: 11 років колонії
Російський суд залишив чинним вирок кримському журналісту Аметову: 11 років колонії

Російський суд залишив чинним вирок кримському журналісту Аметову: 11 років колонії

Ернеса Аметова затримали у справі Хізб-ут-Тахрір ще в 2017 році, але згодом виправдали. Рік тому вирок переглянули…

Апеляційний військовий суд в Росії залишив чинним вирок громадянському журналістові з Криму Ернесу Аметову, якого засудили до 11 років позбавлення волі. Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Його дружина Елеонора Аметова вважає вирок помстою російської спецслужби за відмову обмовляти своїх одновірців.

«Ернес — вірянин. Він вірний Богові та своїм життєвим принципам. Коли він відмовився, йому сказали: "Отже, сидітимеш з усіма"», — розповіла вона.

Вона додала, що під нинішньою боротьбою силовиків з тероризмом ховається бажання здобути високі посади і що «їм не важливо, саджають вони реальних терористів чи звичайних людей».
За словами ж самого Ернеса, цей вирок суд затвердив з легкістю, що не піддається пояснення.

«Суд мені більше нагадав конвеєр із закривання кришок консервів — настільки бездоганний і лячно швидкоплинний, налагоджений до ідеалу процес. Наче вони не вирішують долю людини, а закривають чергову консерву. [Для суду це] нічого особистого, просто бізнес», — сказав сам Аметов.

Раніше російська прокуратура вимагала для Ернеса Аметова 18,5 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Його звинувачували в участі в терористичній організації (частина 2 статті 205.5 КК Росії) та в підготовці до насильницького захоплення влади (частина 1 статті 30, стаття 278 КК Росії).

Арештували Ернеса Аметова 11 жовтня 2017 року у Бахчисараї разом із Сейраном Салієвим, Марленом Асановим, Тимуром Ібрагімовим, Сервером Зекір'яєвим та Меметом Беляловим після обшуків у Криму.

Усі вони є членами організації «Кримська солідарність» — об'єднання адвокатів, родичів політв'язнів та активістів, яке допомагає кримцям, які зазнали переслідувань з політичних чи релігійних мотивів. За версією слідства, всі затримані перебували в одному осередку ісламської партії «Хізб ут-Тахрір», що заборонена з 2003 року в Росії, але вільно діє в Україні та більшості європейських країн.

Під час трьох років слідства та судових розглядів Аметов перебував у слідчих ізоляторах Криму та Ростова-на-Дону. У 2020 році громадянського журналіста виправдали та звільнили в залі суду через відсутність доказів. Це був перший подібний випадок у «справах Хізб-ут-Тахрір» не лише в Криму, а й на території Російської Федерації. Однак 11 квітня Аметова викликали на попереднє слухання щодо повторного розгляду справи.

Усі підсудні відкидають звинувачення в тероризмі та стверджують, що їх переслідують за політичними та релігійними мотивами.

Фото: «Кримська солідарність»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Крым крымские татары
Источник материала
loader
loader