Для антиукраїнської пропаганди у соцмережах поширювали змонтовані відео з американськими зірками, — Microsoft
Для антиукраїнської пропаганди у соцмережах поширювали змонтовані відео з американськими зірками, — Microsoft

Для антиукраїнської пропаганди у соцмережах поширювали змонтовані відео з американськими зірками, — Microsoft

Кампанія російських пропагандистів була скерована проти президента України Володимира Зеленського.

Російські пропагандисти використовували змонтовані відео з американськими знаменитостями з популярної платформи Cameo для своїх антиукраїнських кампаній з дезінформації. Про це йдеться у звіті Центру аналізу загроз компанії Microsoft, оприлюдненому 7 грудня, повідомило CNN.

«З липня 2023 року російські суб’єкти впливу обманом змушували знаменитостей надавати відеозвернення, які потім використовували в проросійській пропаганді. Потім цими відео маніпулювали, щоб неправдиво представити президента України Володимира Зеленського наркоманом. Це один із висновків останнього піврічного звіту про російські цифрові загрози Центру аналізу загроз Microsoft», — повідомлено у блозі компанії.

Кіберфахівці вважають, що американських зірок, ймовірно, просили через платформи відеоповідомлень, такі як Cameo, надіслати повідомлення комусь на ім’я «Володимир», благаючи його звернутися за допомогою через зловживання психоактивними речовинами. Потім відео змінювали, щоб виглядало так, ніби це — інтерв’ю для медіа або звернення з власного облікового запису знаменитості у соцмережах, щоб просувати давні неправдиві російські заяви про те, що український лідер бореться зі зловживанням психоактивними речовинами.

Для антиукраїнської пропаганди у соцмережах поширювали змонтовані відео з американськими зірками, — Microsoft - Фото 1

З кінця липня до кінця жовтня 2023 року Центр аналізу загроз Microsoft спостерігав за сімома такими відео, в яких зображені такі особистості, як Прісцилла Преслі, музикант Шаво Одаджян та актори Елайджа Вуд, Дін Норріс, Кейт Фланнері та Джон Макгінлі. Їх поширювали у проросійських каналах соцмереж.

«Офіційні особи Кремля та російська державна пропаганда вже давно поширюють неправдиві твердження про те, що президент Зеленський бореться зі зловживанням психоактивними речовинами; однак ця кампанія знаменує собою новий підхід проросійських акторів, які прагнуть розширити наратив в інформаційному онлайн-просторі», — процитувало CNN звіт дослідників Microsoft.

Представник Cameo заявив CNN у своїй заяві, що компанія публічно не коментує «подробиці своїх розслідувань довіри та безпеки». Водночас речник додав, що подібні відео «порушуватимуть Правила спільноти Cameo, і платформа зазвичай вживає заходів для видалення проблемного вмісту та призупинення облікового запису покупця, щоб запобігти подальшим проблемам».

Нагадаємо, на початку листопада з’ясувалося, що російські пропагандисти запустили дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської. Вони створили фальшивий сайт The Intel Drop, з якого поширюють фейкові публікації англійською мовою. В одній із них написано, нібито благодійний фонд Зеленської причетний до торгівлі дітьми

Фото: CNN, Microsoft

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
война Владимир Зеленский Соцсети Microsoft
Источник материала
loader
loader