Австралія запровадила санкції проти 13 росіян, причетних до отруєння, арешту та незаконного вироку дисиденту Кара-Мурзі
Австралія запровадила санкції проти 13 росіян, причетних до отруєння, арешту та незаконного вироку дисиденту Кара-Мурзі

Австралія запровадила санкції проти 13 росіян, причетних до отруєння, арешту та незаконного вироку дисиденту Кара-Мурзі

Винні в репресіях проти громадянського суспільства, правозахисників, незалежних журналістів в РФ мають бути притягнуті до відповідальності, вважають в МЗС країни.

Уряд Австралії запровадив санкції проти причетних до отруєння відомого російського опозиціонера Володимира Кара-Мурзи. Про це йдеться в заяві глави МЗС країни Пенні Вонг, повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні Австралія запровадила цілеспрямовані фінансові санкції та заборонила в’їзд трьом співробітникам Федеральної служби безпеки, причетним до отруєння відомого російського опозиціонера та продемократичного активіста Володимира Кара-Мурзи. Австралія також наклала цільові фінансові санкції та заборонила поїздки щодо десяти осіб, у тому числі заступника російського міністра, які пов’язані з політично вмотивованим арештом, судом і вироком Кара-Мурзі», — зазначила керівниця австралійського МЗС.

За словами Пенні Вонг, причетні до жахливих репресій у Росії проти громадянського суспільства, правозахисників, незалежних журналістів, опозиційних діячів і меншин мають бути притягнуті до відповідальності.

«Австралія закликає Росію виконувати свої зобов'язання щодо прав людини згідно з міжнародними договорами. Ми також закликаємо до негайного та безумовного звільнення Кара-Мурзи та всіх інших затриманих політичних активістів», — додала Вонг.

Раніше санкції проти причетних до 25-річного ув’язнення російського опозиціонера Кара-Мурзи запровадила Велика Британія. Під обмеження потрапили три судді, два державні прокурори і так званий експерт звинувачення, які сприяли позбавленню волі дисидента.

17 квітня 2023 року Московський міський суд засудив журналіста до 25 років колонії. Окрім цього, за вироком суду, впродовж семи років після виходу з колонії Кара-Мурзі не можна буде займатися журналістською діяльністю.

Володимир Кара-Мурза не вперше зазнає переслідувань з боку російської влади. За інформацією Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, співробітники ФСБ стежили за журналістом безпосередньо перед тим, як він два рази потрапляв до реанімації внаслідок отруєння невідомою речовиною — у 2015 та 2017 роках.

Розслідувачі вважають, що отруєння Кара-Мурзи було помстою за те, що він разом з Борисом Нємцовим лобіював ухвалення в США (а потім у Канаді та Євросоюзі) акта Сергія Магнітського, який передбачає санкції проти російських високопосадовців.

Читайте також: 

  • Російський журналіст та політик Володимир Кара-Мурза отримав Премію імені Гавела з прав людини

Фото: «Радіо Свобода»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Россия санкции Австралия оппозиция
Источник материала
loader
loader