![Уряд схвалив черговий євроінтеграційний законопроєкт](https://thumbor.my.ua/WyDk5pa6vcEzgT4cH4bw9GYU_Zc=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F2a9dd3e70e713ba401879c52cd791ac9.jpg)
Уряд схвалив черговий євроінтеграційний законопроєкт
Йдеться про закон про лобіювання, який має відповідати європейським стандартам, повідомила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.
Сьогодні, 7 грудня, уряд схвалив законопроєкт про лобіювання з урахуванням пропозиції громадськості й коментарів Міністерства юстиції. Про це віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
“Закон про лобіювання має відповідати європейським стандартам. Його метою має бути створення прозорого ринку послуг лобіювання. І очевидно, що він має бути націленим передусім саме на зменшення впливу олігархів на державне управління і економіку, а не на обмеження можливостей громадського сектору просувати суспільно значущі зміни. У законопроекті чітко зафіксовано, що таке адвокація, і що вона не є лобіюванням”, – йдеться в повідомленні.
Стефанішина зазначає, що ухвалення відповідного законодавства визначено як один з чотирьох додаткових кроків Європейською Комісією.
Решта три законопроекти вже у парламенті і, сподіваюся,будуть найближчим часом ухвалені. Це буде потужний сигнал у той час, як обговорюються рішення щодо України, ухвалення яких очікуємо на Європейській Раді наступного тижня, – пише віцепрем’єрка.
Стефанішина коротко окреслила основні моменти.
“За результатами спільної роботи: удосконалюється визначення в законопроєкті: лобіювання, об’єкт та предмет лобіювання; доопрацьовується перелік прав та обов’язків суб’єкта та об’єкта лобіювання; визначаються сфери/питання, на які дія закону не поширюється. Одразу зазначу, що текст законопроекту, який «гуляє» інтернетом не є коректним тому, що на уряді ми схвалили внесений НАЗК текст З УРАХУВАННЯМ пропозицій громадянського суспільства. Деякі з них вже окреслені вище”, – йдеться далі в повідомленні.
Раніше повідомлялося, що ЄК оцінила готовність України до переговорів про вступ. Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи кроків щодо готовності України до переговорів про вступ в ЄС.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)