ІМІ: Матеріали про про тимчасово окуповані території складають лише 3,25% контенту онлайн-медіа
ІМІ: Матеріали про про тимчасово окуповані території складають лише 3,25% контенту онлайн-медіа

ІМІ: Матеріали про про тимчасово окуповані території складають лише 3,25% контенту онлайн-медіа

І навіть серед цієї частини матеріалів переважають заяви офіційних осіб та повідомлення про удари ЗСУ по російських об’єктах.

Кількість матеріалів про окуповані території в українських онлайн-медіа становить 3,25% від загальної кількості контенту. До того ж переважна більшість такої інформації — це заяви офіційних осіб та повідомлення про удари ЗСУ по російських об’єктах. Про гуманітарну катастрофу, заподіяну РФ, переслідування місцевих жителів або соціальні аспекти матеріалів на сайтах вкрай мало.

Такі висновки випливають з дослідження Інституту масової інформації, яке він провів у листопаді 2023 року, вивчивши зміст матеріалів десяти загальнонаціональних онлайн-медіа.

Найбільше повідомлень про тимчасового окуповані території — з Криму (66% із загальної кількості новин про ТОТ), підрахували в ІМІ. На окуповані регіони Донецької області у листопаді припадало 14% матеріалів. 8% новин стосувались окупованих районів Херсонської області, і по 6% матеріалів — окупованих районів Запорізької та Луганської областей.

Джерелами інформації в новинах про окуповані регіони найчастіше виступають українські офіційні структури, як-от Генштаб та його речники, Міноборони та представники місцевої влади, на які припадає 40% інформації. Водночас на російські джерела містяться посилання у 12% матеріалів. Стільки ж інформації українські медіа беруть з іноземних джерел. На соціальні мережі теж припадає 12% інформації. У 9% новин українські медіа посилаються на експертів.

ІМІ: Матеріали про про тимчасово окуповані території складають лише 3,25% контенту онлайн-медіа - Фото 1

На думку експертки ІМІ Олени Голуб, така невелика кількість матеріалів про ТОТ зумовлений складністю отримання інформації з окупованих регіонів та часто неможливістю її верифікувати.

Моніторинг проводився в період з 6 до 10 листопада 2023 року включно. Аналізувалися стрічки новин загальнонаціональних онлайн-медіа: «Обозреватель», УНІАН, ТСН, 24 канал, «Цензор», «Гордон», Суспільне, «Еспресо», «Фокус», «Апостроф».

Раніше «Детектор медіа» повідомляв про те, що окупанти відкривають на захоплених територіях України «школи блогерів» через дефіцит пропагандистських кадрів.

Також ми писали про те, що на території тимчасово окупованої частини Запорізької області почала працювати пропагандистська медіашкола «Медиатополь», яку підтримують з федерального бюджету Росії.

Фото: Укрінформ

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
исследование оккупация
Источник материала
loader
loader