Чи зможе Росія бити "Шахедами" по Україні в заметіль: Ігнат розповів, чого очікувати
Чи зможе Росія бити "Шахедами" по Україні в заметіль: Ігнат розповів, чого очікувати

Чи зможе Росія бити "Шахедами" по Україні в заметіль: Ігнат розповів, чого очікувати

Погана видимість, яку зараз можна спостерігати в Україні та сильні пориви вітру, впливають на роботу авіації. Також ці фактори мають вплив і на здатність Росії "прицільно" бити дронами.

Що відомо про загрози "Шахедів" в заметіль

Речник Повітряних сил Збройних Сил України Юрій Ігнат в ефірі телемарафону зазначив, що на роботу БпЛА впливає потужність вітру, їх може просто здувати.

Якщо сильний вітер, то це може впливати, бо може просто здувати ті безпілотники. Менше це впливає на крилаті ракети. А БпЛА – це фактично літак, який має свої льотні характеристики, потужність, дальність польоту, тому негода дещо впливає,
– зазначив Юрій Ігнат.

Водночас речник ПС ЗСУ попередив, що різкі перепади температури з "мінусової" на "плюсову" можуть призвести до обмерзання фюзеляжу літаків. Це ускладнює роботу авіації.

Ігнат зазначив, що погані погодні умови негативно впливають і на роботу ППО. За його словами, якщо зенітно-ракетні системи можуть без проблем знищувати літальні апарати, засоби повітряного нападу ворога, тобто крилаті ракети, дрони, то вже для мобільних вогневих груп погана видимість є дуже негативним фактор щодо ефективності їх роботи.

Крім цього, Ігнат зазначив, що сьогоднішня ніч (27 листопада) була для українців досить спокійною у порівнянні з попередніми днями.

За його словами, цієї ночі "були моменти застосування ракет Х-59, але безуспішно для ворога". Він зазначив, що дронів не було, бо, мабуть, противник вирішив перепочити після великої партії, яку запустив позаминулої ночі.

Атаки дронами: останні новини

  • Вночі та вранці 25 листопада 2023 року 75 ворожих "Шахедів" атакували Україну. Більшість з них летіла на Київ. Проте ПС ЗСУ збили 71 дрон, що випустили вороги. Тоді тривога тривала понад 9 годин. Росіяни використали нову тактику та нові траєкторії польотів, маршрутів із застосуванням великої кількості БпЛА. Таким чином противник перевіряв наскільки ефективно ця тактика може впливати на прорив та виснаження української ППО.
  • Загалом, протягом листопада в Україні повітряні тривоги тривали по 3 – 4 години. Так відбувалося, оскільки дрони противника постійно перебували в повітряному просторі і їх важко було перехопити з самого початку.
  • Росіяни постійно здійснюють нові маршрути, щоб вишукувати саме ті ділянки, де немає засобів ППО чи мобільних вогневих груп. Ворогу важливо знати, де збили дрон. Вони шукають в соцмережах фотографії збитих дронів. Саме тому надзвичайно важливо ніколи не фотографувати збиті ворожі дрони, знімати на відео чи робити фотознімки роботи української протиповітряної оборони.
Источник материала
loader
loader