Словаччина продовжить заборону на імпорт українського зерна до прийняття ЄС системного рішення
Словаччина продовжить заборону на імпорт українського зерна до прийняття ЄС системного рішення

Словаччина продовжить заборону на імпорт українського зерна до прийняття ЄС системного рішення

Одностороння заборона на імпорт українського зерна залишиться чинною, доки Європейська комісія не запропонує системного розв'язання проблеми із засиллям української агропродукції в Європі.

Про це заявив міністр сільського господарства та сільського розвитку Словаччини Ріхард Такач на двосторонній зустрічі з комісаром з питань сільського господарства Янушем Войцеховським, яка відбулася під час засідання Ради ЄС з питань сільського господарства та рибальства AGRIFISH у Брюсселі, передає Інтерфакс-Україна. 

"Словаччина повністю підтримує транзит сільськогосподарської продукції з України в треті країни через коридори солідарності. Однак реальність така, що значна частина цих товарів залишається на загальному ринку ЄС і, таким чином, являє собою цінову конкуренцію для словацьких фермерів, які експортують зернові в ЄС", – зазначив Такач. 

За його словами, у Словаччині вирощують зернові на приблизно 500 тис. га землі – близько третини від загальної площі оброблюваних земель Словацької Республіки. Тому для країни важливо підтримувати цей рівень виробництва.

"Втрата цих виробників призведе до краху словацького сільськогосподарського сектору", - пояснив Такач і додав, що Словаччина очікує від Європейської комісії пропозицій щодо системного розв'язання проблеми.

"Доти, доки таке рішення не буде знайдено на рівні ЄС, заборона на імпорт сільськогосподарської продукції з України на словацький ринок, ухвалена на національному рівні, залишатиметься чинною", - заявив міністр.

Єврокомісар Войцеховський, своєю чергою, запевнив Такача, що ЄК уважно ставиться до проблем словацького аграрного сектору, але не вважає односторонні заходи, які планує реалізовувати Словаччина, ідеальними. Однак Європейська комісія готова шукати конструктивне загальноєвропейське рішення в питанні імпорту українських агротоварів.

"Україна має виконувати ті самі умови, що й інші держави ЄС, або до неї ставитимуться, так само як і до інших третіх країн", – підкреслив Такач і акцентував увагу єврокомісара на майбутній необхідності визначення та перерозподілу підтримки Спільної сільськогосподарської політики з урахуванням масштабів аграрної України.

Теги по теме
запрет
Источник материала
loader
loader