"Я в Харків не вірю" та "Люблю крипту": як обирали запобіжний захід нардепу Одарченку
"Я в Харків не вірю" та "Люблю крипту": як обирали запобіжний захід нардепу Одарченку

"Я в Харків не вірю" та "Люблю крипту": як обирали запобіжний захід нардепу Одарченку

Підозрюваний розраховував отримати неправомірну вигоди від очільника Агентства розвитку інфраструктури Мустави Найєма. За повідомленням Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, Одарченка затримали під час передання суми, еквівалентної10 тисячам доларів.

Які докази надала прокуратура

Основою для звинувачень народного депутата стали записані вході негласних слідчих дій розмови Одарченка та Найєма, який у цій справі має статус свідка та викривача.

Так, розглядаючи можливість дати хабар у криптовалюті, народний депутат розповів, що "любить крипту" і вважає її "ох***ною темою", а також – що має обмінники у кількох обласних центрах України.

Трансляція засідання, на якому обирають запобіжний захід Одарченку

Також матеріали САП свідчать, що нардеп мав намір отримати неправомірну вигоду від реконструкції пунктів пропуску в Закарпатській області. За це Одарченко мав намір заплатити Найєму певний відсоток від отриманих прибутків:

3-5-7-9%, скажи скільки. Давай домовимося. В мене душа потім болітиме, якщо я або недодав, або дав забагато,
– процитувала Одарченка прокурорка САП.

Інша цікава подробиця: народний депутат був членом антикорупційного комітету Верховної Ради й усвідомлював ризики, на які йде, пропонуючи хабар. "Якщо мене зачеплять, то потім вже не буде ні настрою, ні щастя, нічого", – звірявся він Найєму.

Про що ще розповідав Одарченко Найєму

Згідно матеріалів обвинувачення, в перші дні війни Одарченко разом із родиною виїхав на Закарпаття. Також у 2023 році він вважав, що Харків, із якого він походить, не вистоїть від навали агресора, й припускав необхідність "домовлятися з Росією" про мир без виведення окупаційних військ. Водночас депутат стверджує, що активно допомагає ЗСУ та мешканцям прифронтових регіонів.

Попри звинувачення, на захист Одарченка виступили близько 200 осіб, здебільшого – працівників Державного біотехнічного університету, в який входить колишній Харківський університет харчування та торгівлі, очолюваний нардепом перед обранням на державну посаду. Сам Одарченко свою провину також не визнає.

Мустафа попросив мене, щоб я навчив його користуватися криптовалютою. Я сам не дуже вмів цим користуватися, але ми допомогли Мустафі налаштувати гаманець разом з Чернецьким в готелі Хілтон. Я йому нічого не переводив,
– запевнив нардеп на судовому засіданні.

За підсумками наведених доказів, Спеціальна антикорупційна прокуратура просила взяти підозрюваного під варту із альтернативною заставою у розмірі 15 млн гривень, і Вищий антикорупційний суд повністю задовольнив це прохання.

Кого звинувачували у корупції під час повномасштабної війни

  • Однією з найрезонансніших цьогорічних справ стало затримання голови Верховного суду Всеволода Князева. За версією слідства, він отримав хабар у розмірі 3 млн доларів за рішення на користь олігарха Костянтина Жеваго.
  • Не менш обговорюваними стали й звинувачення журналістів на адресу Міністерства оборони в завищених цінах на закупівлі певних товарів, а також – закупівлі неякісних товарів. В цих справах підозра оголошена заступнику ексміністра Богдану Хмельницькому.
  • Водночас не минуло й дня із оголошення підозри Одарченку, як на хабарі зловили іншого народного депутата – тепер від групи "За майбутнє". Його апетити, за версією слідства, були значно більшими: за надання 150 тисяч доларів він сподівався отримати підряд на мільярд гривень.
Теги по теме
Слуга народу Коррупция Криминал САП Антикоррупционный суд
Источник материала
loader
loader